Jakie dane powinna zawierać firmowa pieczątka?

Zakładając firmę trzeba załatwić wiele formalności. Najpierw jednak zaczyna się od wniosku o wpisanie do ewidencji działalności gospodarczych. Potem otrzymuje się numery nip i regon, które będą swoistymi identyfikatorami założonej firmy. Przy składaniu wniosku trzeba też podać pełną nazwę swojej firmy oraz jej skróconą formę. Po załatwieniu spraw urzędowych można w końcu zająć się prowadzeniem swojej działalności. Do tego przyda się też firmowa pieczątka. Można ją zamówić w drukarni, ale trzeba wiedzieć, jakie dane na niej zamieścić.

Posiadanie pieczątki jest dobrowolne

wyrób pieczątek w KrakowieChociaż posiadanie pieczątki jest w pełni dobrowolne to jeśli już zdecydujemy się na jej posiadanie musi ona spełniać nałożone przez prawo obowiązki. Przede wszystkim należy na niej umieścić pełne dane prowadzonej firmy. Na pieczątce powinna być umieszczona pełna nazwa firmy. Dokładnie taka sama jak ta, którą wpisaliśmy do ewidencji działalności gospodarczych. Poza nazwą trzeba umieścić numery identyfikacyjne dla działalności. Zarówno nip jak i numer regon powinny znaleźć się na firmowym stemplu. Jeśli do działalności gospodarczej przypisaliśmy jakiś adres, pod którą jest prowadzona, to ten adres również powinien znaleźć się na pieczęci firmowej. Drukarnie oferujące wyrób pieczątek w Krakowie doradzają swoim klientom jakie powinni zamieścić na niej dane. Jeśli chodzi o obowiązkowe informacje, które powinniśmy zamieścić na pieczątce to by było na tyle. Można jednak dołożyć jeszcze numer telefonu kontaktowego. Ma to swój plus w postaci zostawienia kontaktu do siebie na wystawionym rachunku czy wystawionej fakturze. Poza numerem można zamieścić adres strony internetowej czy adres poczty e-mail. Jeśli mamy firmowe logo to też możemy dołożyć je na pieczątce. Wówczas będzie ona wyglądała jeszcze bardziej profesjonalnie, a na pewno o wiele ciekawiej pod względem graficznym. Pomimo, że posiadanie pieczątki nie jest obowiązkowe to jednak warto takową sobie wyrobić. Niektóre dokumenty trzeba bowiem oprócz podpisania również opieczętować.

Kiedy już założy się firmę warto pomyśleć o wyrobieniu firmowej pieczątki. Wystawienie faktury dobrze jest przypieczętować, a do tego właśnie służy firmowa pieczęć. Niektóre umowy bankowe czy inne dokumenty urzędowe również wymagają od przedsiębiorcy posiadania pieczątki. Wyrobi się ją za kilkadziesiąt złotych w drukarni albo w pracowni introligatorskiej. Przy zamawianiu firmowej pieczątki można zawsze liczyć na fachowe doradztwo w zakresie danych, które należy na niej umieścić.