Jaki waporyzator jest najlepszy?

 

Waporyzacja jest doskonałym sposobem na pozyskiwanie substancji aktywnych, w tym kannabidiolu, z produktów konopnych. Jednak, żeby się nią w pełni cieszyć nie obędzie się bez zakupu dobrego vaporizera. Bowiem to właśnie od jakości i możliwości urządzenia, zależy efektywność odparowywania wszystkich składników czynnych zawartych w konopiach. 

Zakup dobrego vaporizera

dobry waporyzatorSklepy dla vaperów oferują nam zarówno urządzenia stacjonarne, jak i przenośne, a na jakie warto postawić? Odpowiedź na to nie jest oczywista i każdy powinien zdecydować według własnych preferencji oraz budżetu, jaki posiada. Vaporizery stacjonarne to urządzenia dużo bardziej wydajne od przenośnych. Dlaczego? Ponieważ działają na prąd, a w związku z tym są w stanie wygenerować znacznie więcej mocy, niż nawet bardzo wytrzymała bateria w waporyzatorach przenośnych. To przekłada się także na ilość oraz jakość wytwarzanej pary, która w przypadku urządzeń stacjonarnych jest gęsta i niezwykle esencjonalna. Natomiast nawet w dobrych vaporizerach przenośnych jest ona nieporównywalnie niższej jakości. Natomiast ich niewątpliwą zaletą jest swoboda użytkowania i kompaktowe rozmiary. Wszak bardzo wygodnie jest móc wykorzystać dobry waporyzator w dowolnym miejscu i czasie. Natomiast trzeba też wziąć pod uwagę, że niektóre modele dysponują na tyle solidnymi bateriami, że możliwe jest odbycie nawet kilkunastu sesji waporyzacyjnych na jednym ładowaniu. Jednakże żywotność baterii nie przekłada się wcale na jej większą moc, a co za tym idzie bardziej wydajne odparowywanie. Zaletą vaporizerów stacjonarnych jest także fakt, że nie muszą być wykorzystywane tylko do odparowywania suszu konopnego i innych produktów z CBD. Bowiem można ich używać również po to, by efektywniej dostarczać niektórych lekarstw na choroby płuc, są też wykorzystywane do aromaterapii. Jeżeli chodzi o koszt urządzeń przenośnych i stacjonarnych to są one bardzo zróżnicowane. Bowiem najtańsze modele stacjonarne kupimy za około 1300-1400 złotych, natomiast najtańsze vaporizery przenośne to wydatek około 500-600 złotych.

Wiele osób bardzo często rezygnuje z palenia suszu konopnego CBD, właśnie na rzecz waporyzacji. Nie ma się czemu dziwić, albowiem w tym procesie nie dostarczamy do płuc substancji smolistych i dziesiątek związków rakotwórczych. Ponadto, waporyzacja jest znacznie bardziej wydajnym sposobem na pozyskiwanie CBD oraz innych składników aktywnych, ponieważ materiał roślinny poddawany jest ogrzewaniu, a nie spalaniu, dzięki czemu jest w pełni wykorzystywany.