Jaki uchwyt do samochodu wybrać?

Jest jednym z najczęściej kupowanych akcesoriów samochodowych. Dzięki niemu można swój telefon przymocować do szyby bądź deski rozdzielczej. Jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy korzystają z nawigacji samochodowej w telefonie. Mowa oczywiście o uchwycie samochodowym, do którego montujemy smartfona. Z racji tego, że jest to tak popularne narzędzie powstały jego różne wersje i odmiany. Najpopularniejsze są uchwyty magnetyczne i te na ścisk, czyli te najtańsze i najprostsze w swojej formie.

Uchwyt magnetyczny jest bardzo praktyczny

uchwyty samochodowe magnetyczneJeśli zastanawiacie się nad tym jak zamocować telefon w swoim samochodzie to polecamy zastanowić się nad tym, w jaki sposób będzie się go używać. Bo jeśli jazda samochodem wygląda tak, że zamontujemy telefon do uchwytu i nie ściągamy go przez kilka godzin to w zupełności wystarczy uchwyt klasyczny, czyli taki na ścisk. Jeśli zaś mamy telefon co chwilę ściągać z uchwytu i korzystać z niego w dłoniach to opcja na ścisk będzie mało praktyczna. Najlepsze w takich sytuacjach są uchwyty samochodowe magnetyczne, które działają w oparciu o specjalny gatunek magnesu. Jedną część montuje się do tylnej części obudowy telefonu. Przykleja się po prostu taką magnetyczną nakładkę. Od razu napiszmy, że ten magnes nie wpływa negatywnie na działanie telefonu. Jest dla smartfona całkowicie bezpieczny. Główny uchwyt magnetyczny montujemy do klatki wentylacyjnej w samochodzie albo do szyby na zasadzie przyklejenia próżniowego. W tym całym patencie chodzi tylko o to, że telefon możemy położyć na uchwycie, a resztę wykona za nas magnes. Nie musimy otwierać ramion w uchwycie, żeby wyjąć z niego telefon. Do obsługi uchwytu magnetycznego wystarczy w zupełności jedna ręka. Jest to bardzo praktyczne i całkowicie bezpieczne dla kierowcy rozwiązanie. Pamiętajmy tylko o tym, że w trakcie jazdy możemy przez telefon rozmawiać tylko i wyłącznie z wykorzystaniem zestawu głośnomówiącego. Na pewno jednak uchwyt magnetyczny doceni każdy, kto korzysta z telefonu w trakcie jazdy. Chociażby tylko do nawigowania.

To jest chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie. Uchwyt, na którym telefon wystarczy jedynie położyć. Specjalne magnesy przyciągają się jeden do drugiego i możemy bezpiecznie korzystać z telefonu umieszczonego na uchwycie. W każdej chwili możemy też telefon z uchwytu zdjąć. Uchwyty magnetyczne są trochę droższe od tych zwykłych działających na ścisk. Na pewno są jednak warte swojej ceny. Zdejmowanie telefonu z uchwytu jest proste a odłożenie go na uchwyt jeszcze prostsze.