Jaki napęd do bram wybrać?

Jednym z elementów obejścia wokół domu, o który warto zadbać jeszcze przed wprowadzeniem się, jest brama wjazdowa. Jeśli wybierzemy właściwe rozwiązanie, możemy mieć pewność, że uprzyjemni ono nam życie. Na jaką bramę jednak postawić i czym kierować się podczas wyboru? Przede wszystkim własnym gustem – brama ma się nam po prostu podobać, ale również użytecznością – celujmy w rozwiązanie całkowicie dostosowane do naszych codziennych potrzeb, naszego charakteru oraz prowadzonego trybu życia.

Wybór odpowiedniego napędu do bramy

Napędy do bramWbrew pozorom istnieje bardzo wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru nowej bramy wraz z napędem. Zaczynamy od podjęcia decyzji, czy bardziej podobają nam się bramy przesuwne, czy rozwieralne. Te pierwsze cechują się znacznie dłuższą żywotnością, te drugie z kolei prezentują się nieco lepiej, ale za to wymagają większego podjazdu oraz zastosowania mocniejszego silnika. Jeśli już zdecydujemy się na jedno rozwiązanie, zainteresować nas powinny napędy do bram. Jak już zostało wspomniane, bramy przesuwne nie wymagają niczego specjalnego – wystarczy im najzwyklejszy silnik, który będzie wprawiał w ruch skrzydło bramy. Postawić należy wówczas na możliwie wytrzymałe, ale niekoniecznie drogie rozwiązanie. Inaczej będzie w przypadku bram jedno- lub dwuskrzydłowych. Pierwsze rozwiązanie wymaga najmocniejszego napędu, który udźwignie całe ogromne skrzydło. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się natomiast wybór bramy dwuskrzydłowej, która będzie potrzebowała dwóch mniejszych silników. Są one zazwyczaj sprzedawane w zestawach, dzięki czemu wychodzą nieco taniej. Jeśli już wybierzemy dany napęd, warto zwrócić uwagę na to, czy ma on możliwość regulowania tempa otwierania bramy. Tutaj właśnie dochodzimy do naszego temperamentu oraz codziennych przyzwyczajeń. Powoli otwierająca się brama robi duże wrażenie, ale na pewno nie spodoba się osobom, które żyją w ciągłym pośpiechu – dla nich przygotowane są specjalne silniki, które nadają tempa bramom.

Jak więc widać, bardzo wiele zależy od tego, jakiego napędu do bramy będziemy używali. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu podczas zakupów, żeby uniknąć późniejszych nerwów i rozczarowania. Najlepiej jest się doradzić doświadczonego sprzedawcy, który z pewnością zasugeruje nam dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb rozwiązanie. Dobry sprzedawca już po bardzo krótkim wywiadzie będzie doskonale wiedział, czego tak naprawdę nam potrzeba. Możemy wówczas całkowicie zdać się na jego fachową opinię.