Jaką dietę barf dla psa wybrać?

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad założeniem hodowli psów. Jak wiadomo psy w hodowlach muszą być zdrowe i silne, bo inaczej mogę mieć problemy ze związkami kynologicznymi. W związku z tym psy muszą mieć odpowiednio dużo ruchu jak na ich rasę, ale przede wszystkim odpowiednią dietę. Ostatnio czytałem dużo na temat diety barf dla psów i jej rozmaitych odmian. Stwierdziłem, że jest to odpowiednia dieta dla psów hodowlanych, jakie zamierzałem sobie sprawić. Musiałem jednak znaleźć więcej informacji na jej temat.

Wybrałem rekomendowaną dietę barf dla psów

rekomendowana dieta barf dla psaW tym celu udałem się do znajomego weterynarza. Wiedziałem, że udzieli mi on rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat diety barf dla psów. Zapytałem się go jaka jest najbardziej rekomendowana dieta barf dla psa. Dowiedziałem się od niego, że odpowiednia i rekomendowana dieta barf dla psów składa się z samego surowego mięsa. Najlepiej jest samemu zaopatrywać się w mięso, ponieważ gotowe mieszanki mokrej karmy dla psów często zawierają w swoim składzie domieszki zbóż, co bardzo źle wpływa na żołądki i układy pokarmowe psów. Przy czym warto zauważyć, że surowe mięso podawane psom w diecie barf może być zarówno świeże, jak i mrożone. Najważniejsze jest, aby odpowiednio dobrać proporcję przy podawaniu psom posiłków. Ilość zjadanego codziennie przez psy mięsa powinna być uzależniona od ich wagi, a w przypadku psów dorosłych także od aktywności ruchowej w danym dniu. Co do zasady szczenięta powinny codziennie zjadać porcję mięsa odpowiadającą 4% masy ich ciała. W przypadku psów porosłych w zależności od aktywności ruchowej psa powinno to być od 1.5% do 3.5% masy ich ciała. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku suk w ciąży i suk karmiących. Suki w takim stanie powinny zjadać codziennie porcję mięsa odpowiadającą od 6% do 7% masy ich ciała. Wbrew pozorom taka dieta złożona tylko i wyłącznie z surowego mięsa jest w stanie dostarczyć psom odpowiednich składników pokarmowych, w tym biała które jest najważniejsze dla ich zdrowia i prawidłowego wzrostu.

Odkąd tylko przyjąłem psy pod swój dach stosowałem wobec nich dietę barf. Jak się już wkrótce okazało, to było bardzo dobre rozwiązanie. Psy wzrastały odpowiednio, były zdrowe i silnie, a podczas kontrolnych badań u weterynarza nigdy nie było problemów z ich wynikami badań. Dieta barf okazała się wobec nich bardzo skuteczna. Warto było skorzystać z diety rekomendowanej przez lekarza weterynarii. W dodatku taka dieta jest ekonomiczne dla mnie, ponieważ surowe mięso jest tańsze niż gotowa karma.