Jak żywić psa alergika karmą?

Posiadanie psa to ogromne szczęście, ale i również odpowiedzialność. O własnego psa należy dbać tak samo, jak o własne dziecko. Chodzić z nim na spacery, bawić się, szczepić oraz odpowiednio karmić. Podobnie, jak ludzie, psy również mogą mieć dolegliwości alergiczne. Objawia się to głównie osłabieniem organizmu, a także niestrawnościami po zjedzeniu potrawy uczulającej. Lekarz weterynarz po wykonaniu testów alergicznych, powinien zlecić odpowiednią dietę.

Dlaczego karma antyalergiczna jest taka ważna?

karma antyalergiczna dla psówDieta ta musi być oparta na wykluczeniu składników uczulających psa i jednocześnie musi zawierać wszystkie elementy, które będą potrzebne do prawidłowego rozwoju psiego organizmu. W związku z tym stosowanie karmy antyalergicznej będzie bardzo pomocne i ułatwi życie naszemu pupilowi. Jej stosowanie jest bardzo istotne z oczywistych względów. Otóż karma antyalergiczna dla psów została stworzona po to, aby im pomóc. Udział w jej tworzeniu brali udział naukowcy zajmujący się dietetyką zwierząt wraz z lekarzami weterynarii. W związku z tym warto jest dawać swojemu psu zaufane i certyfikowane produkty, które w znaczący sposób wpłyną na zminimalizowanie efektów ubocznych alergii. należy dodać, że jeśli nie będziemy się tego stosować, to nasz piesek może zacząć chorować na przewlekłe dolegliwości. Niebezpieczne mogą okazać się choroby trzustki oraz jelit, ale to oczywiście nie wszystko. Karma dla psów alergików zawiera wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Przede wszystkim jest to białko, które pozbawione jest wszelkich alergenów uczulających. Jest ono dobrze strawione przez układ pokarmowy psa. Białko jest podstawowym elementem budulcowym mięśni, więc jest to główny składnik karmy dla psa. Oprócz białek ważne są również witaminy, które działają na odporność organizmu oraz piękny wygląd sierści. Kolejnym istotnym składnikiem karmy antyalergicznej odpowiadającej za zdrowie i witalność są tłuszcze omega korzystne dla zdrowia. Dzięki nim pies ma więcej energii i jest sam w sobie szczęśliwszy. Dobór tych składników jest dobrze wyporcjonowany. Oprócz tego w karmie znajdują się ważne mikroelementy.

Jeśli pies ma wykrytą alergie pokarmową przez weterynarza, to najszybciej jak się da należy wdrożyć do jego jadłospisu specjalną karmę. Zaleca się unikania podawania psu resztek po objedzie. Dieta taka powinna być stosowana już do końca życia, gdyż alergia jest praktycznie nieuleczalna. Jest to recepta na zdrowe życie bez poważnych konsekwencji wynikających z alergii. Dobrze dobrana karma będzie wystarczająca.