Jak zarobić na banknotach kolekcjonerskich?

Jeśli mamy jakąś pasję i zajmujemy się nią możliwie jak najbardziej profesjonalnie to prędzej czy później na tej pasji możemy zacząć zarabiać. Trzeba tylko robić to co się lubi i się w to angażować. Z taką zdrową zaciętością do swojej pasji podchodzą numizmatycy i filateliści. To właśnie są przykłady na to, że można robić coś z pasji i nieźle na tym zarabiać. Numizmatycy zarabiają na sprzedaży banknotów i monet, które mają wartość kolekcjonerską. Ta wartość jest o wiele większa od wartości nominalnej.

Emisje monet i banknotów kolekcjonerskich

banknoty kolekcjonerskieRobienie czegoś z pasją wymaga poświęcenie temu odpowiedniej ilości wolnego czasu. Wiedzą o tym właśnie numizmatycy, którzy potrafią godzinami wpatrywać się w swoje kolekcje monet i przeszukiwać zasoby internetowe i nie tylko w poszukiwaniu kolejnych egzemplarzy monet i banknotów. Monety i banknoty, które już się na rynku ukazały, można kupić na aukcjach internetowych lub na giełdach staroci. Trudniejsze jest jednak zbieranie tych egzemplarzy na bieżąco. A przecież każdego roku wychodzą zupełnie nowe monety i banknoty kolekcjonerskie, których emisje ogłaszane są odpowiednio wcześniej na stronach narodowego banku. I tutaj się pojawia dopiero trudne zadania, a mianowicie kupienie takich okazów w dniu emisji. Jest to najlepsza inwestycja – kupienie banknotów po cenie emisyjnej. Taka moneta kolekcjonerska lub banknot kolekcjonerski już w następnym dniu po emisji osiąga kilkukrotnie wyższe wartości. Jeśli kupimy banknot za dwadzieścia złotych to na następny dzień będzie już kosztował trzysta. Potem w kolejnych dniach jego wartość kolekcjonerska zacznie spadać aż osiągnie poziom realny, ale i tak kilkukrotnie wyższy od wartości nominalnej. Następnie w ciągu kolejnych latach wartość takich okazów idzie w górę i taki wzrost jest już regularny i stabilny. A im mniej sprzedających tym większa wartość banknotu czy monety kolekcjonerskiej. Lecz tylko Ci, którzy naprawdę się tym pasjonują, udaje się na tym najwięcej zarobić. Bo na taką pasję i hobby trzeba mieć naprawdę sporo czasu.

Osoby, które numizmatyką zajmują się dla pasji ale i dla pieniędzy poświęcają na tą pasję znaczą część swojego życia. W zamian za to mogą oni liczyć na spory zarobek. Najwięcej można zarobić oczywiście na banknotach i monetach kolekcjonerskich. Trzeba tylko odpowiednio tanio kupić taki banknot. Jest to możliwe w dniu jego emisji, czyli wówczas kiedy banknot kolekcjonerski wypuszczany jest na rynek. Kupienie takiego okazu w dniu emisji wymaga sporego poświęcenia, cierpliwości i naprawdę dobrej znajomości tematu.