Jak zamontować hamak firmy thule?

Przyczepki rowerowe stały się ostatni hitem. To wyposażenie rowerów umożliwia zabranie na wycieczki rowerowe również małe brzdące, które nie potrafią jeszcze nawet siadać czy chodzić. Do takiej przyczepki jednakże należy dokupić dodatkowe oprzyrządowanie, takie jak np. hamak. Jeżeli posiadamy przyczepkę marki thule, to wybierajmy i hamak thule, który jest z nią kompatybilny.

Montaż hamaka marki thule

hamak thuleHamak do przyczepki spełnia podstawową funkcję – zapewnia dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Zapewnia także kilka dodatkowych funkcji – gwarantuje dziecku wygodę podczas jazdy. Hamak jest zawsze wykonany z miękkiego materiału, podobnego do tego, z którego jest wykonany fotelik dziecięcy samochodowy. Jego kształt jest tak wyprofilowany, by dopasować się do kształtu kręgosłupa dziecka – dziecko podczas jazdy w przyczepce rowerowej przyjmuje półleżącą pozycję. Dzięki takiemu hamaczkowi dziecko nie jest narażone na drgania. Jest to bardzo ważne, ponieważ małe dzieci, a już przede wszystkim niemowlęta, nie powinny być narażone na drgania, z powodu nierozwiniętego jeszcze w całości układu nerwowego. Hamak należy dobrać do marki przyczepki. Bardzo popularne są przyczepki rowerowe marki thule, dlatego na podstawie tej marki postaramy się wytłumaczyć, w jaki sposób montuje się hamaki na przyczepkę rowerową. Części montażowe są dołączone do zestawu. Oprócz tego montaż jest bardzo prosty. Wystarczy tylko włożyć hamak thule do środka przyczepki i zapiąć do na specjalne pasy bezpieczeństwa. Po zapięciu szlufki od pasów przeciąga się do góry, tak by hamak jak najlepiej przywierał do przyczepki. Wtedy do środka można włożyć dziecko, które również zapina się na pasy bezpieczeństwa wewnątrz hamaczka. Warto wybierać takie przyczepki  hamaki, która są stworzone tak, że są w stanie pomieścić więcej niż jedno dziecko. Wybieramy także takie przyczepki, które niejako „rosną wraz z dzieckiem”, tzn. że są na tyle obszerne, że do środka zmieści się dziecko, zarówno to maleńkie, jak i dziecko do czwartego czy piątego roku życia. Wiadomo, że kiedy dziecko podrośnie, możemy zacząć uczyć go samodzielnej jazdy na rowerze, dlatego też wtedy już innych zasadach będzie mogło nam towarzyszyć w przejażdżkach rowerowych.

Przyczepki rowerowe firmy thule to bardzo popularny sprzęt. Do niego trzeba dokupić hamak firmy thule. Jego montaż jest bardzo prosty – wystarczy użyć specjalnych pasów i zapinek. Sprawdźmy jednak przed wyruszeniem w trasę czy zrobiliśmy to w sposób bezpieczny – wszystkie części muszą dobrze przylegać do przyczepki, tak by dziecku nie stała się krzywda.