Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseolo/domains/baza-firm-polskich.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? - Baza firm polskich

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego, które będzie rozliczać naszą firmę jest bardzo ważne, ponieważ to pracownicy biura księgowego będą odpowiedzialni za prowadzenie naszej dokumentacji firmowej, a także rozliczanie podatków. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór odpowiedniego biura, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jakie ma kwalifikacje dane biuro rachunkowe, a także czy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego

rekomendowane biuro rachunkowe w PoznaniuOrganizacja każdego biura rachunkowego różni się od siebie i najlepiej jest wybrać takie które działa sprawnie i nowocześnie. Zawsze zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z jakimkolwiek biurem rachunkowym, to na początek powinniśmy dowiedzieć się, w jakich godzinach będziemy mogli korzystać z usług i liczyć na wsparcie naszego księgowego, który prowadzi dokumentację naszej firmy. Dobrze jest ustalić, w jakich godzinach będziemy mogli się z nim skontaktować, a także dowiedzieć się, czy będziemy mogli W wyjątkowych sytuacjach zapytać go o radę również po godzinach. Dodatkowo dowiedz mi się czy będziemy mogli przesyłać dokumenty drogą elektroniczną, ponieważ jest to zdecydowanie szybsza rozwiązanie i tańsze niż dojeżdżanie do biura stacjonarnego i dostarczenie dokumentów do rozliczenia. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy rekomendowane biuro rachunkowe w Poznaniu będzie za pomocą emaila lub SMS-a informować nas o terminach płatności. Powinniśmy także ustalić, w jakich terminach będziemy przesyłać dokumenty do rozliczenia i co się stanie, gdy nie dostarczymy dokumentów na czas. Profesjonalne Biura rachunkowe posiadają wysokie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, aby w przypadku jakichkolwiek błędów uzyskać wysokie odszkodowanie. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy biuro rachunkowe oferuje dodatkowe usługi takie jak pomoc w rozliczeniu działu kadr i płac, czy też pomoc w pozyskaniu środków unijnych na rozwój lub start działalności biznesowej. Zanim podpiszemy umowę musimy ją dokładnie przeczytać i sprawdzić jaki zakres usług będzie nam zaoferowany. W niektórych przypadkach księgowy reprezentuje firmę w urzędach.

Bardzo ważną kwestią jest również wybór biura rachunkowego, które nie tylko posiada odpowiednie doświadczenie, ale także specjalizuje się w obsłudze konkretnych branż. Na rynku powstało tak wiele biur rachunkowych, że niektóre z nich specjalizują się tylko w rozliczaniu firm transportowych lub farmaceutycznych, a inne z kolei pomagają firmą tylko i wyłącznie usługowym lub produkcyjnym.