Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Wybór biura rachunkowego, które będzie rozliczać naszą firmę jest bardzo ważne, ponieważ to pracownicy biura księgowego będą odpowiedzialni za prowadzenie naszej dokumentacji firmowej, a także rozliczanie podatków. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór odpowiedniego biura, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, jakie ma kwalifikacje dane biuro rachunkowe, a także czy posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Wybór odpowiedniego biura rachunkowego

rekomendowane biuro rachunkowe w PoznaniuOrganizacja każdego biura rachunkowego różni się od siebie i najlepiej jest wybrać takie które działa sprawnie i nowocześnie. Zawsze zanim zdecydujemy się na podjęcie współpracy z jakimkolwiek biurem rachunkowym, to na początek powinniśmy dowiedzieć się, w jakich godzinach będziemy mogli korzystać z usług i liczyć na wsparcie naszego księgowego, który prowadzi dokumentację naszej firmy. Dobrze jest ustalić, w jakich godzinach będziemy mogli się z nim skontaktować, a także dowiedzieć się, czy będziemy mogli W wyjątkowych sytuacjach zapytać go o radę również po godzinach. Dodatkowo dowiedz mi się czy będziemy mogli przesyłać dokumenty drogą elektroniczną, ponieważ jest to zdecydowanie szybsza rozwiązanie i tańsze niż dojeżdżanie do biura stacjonarnego i dostarczenie dokumentów do rozliczenia. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy rekomendowane biuro rachunkowe w Poznaniu będzie za pomocą emaila lub SMS-a informować nas o terminach płatności. Powinniśmy także ustalić, w jakich terminach będziemy przesyłać dokumenty do rozliczenia i co się stanie, gdy nie dostarczymy dokumentów na czas. Profesjonalne Biura rachunkowe posiadają wysokie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, aby w przypadku jakichkolwiek błędów uzyskać wysokie odszkodowanie. Dobrze jest również dowiedzieć się, czy biuro rachunkowe oferuje dodatkowe usługi takie jak pomoc w rozliczeniu działu kadr i płac, czy też pomoc w pozyskaniu środków unijnych na rozwój lub start działalności biznesowej. Zanim podpiszemy umowę musimy ją dokładnie przeczytać i sprawdzić jaki zakres usług będzie nam zaoferowany. W niektórych przypadkach księgowy reprezentuje firmę w urzędach.

Bardzo ważną kwestią jest również wybór biura rachunkowego, które nie tylko posiada odpowiednie doświadczenie, ale także specjalizuje się w obsłudze konkretnych branż. Na rynku powstało tak wiele biur rachunkowych, że niektóre z nich specjalizują się tylko w rozliczaniu firm transportowych lub farmaceutycznych, a inne z kolei pomagają firmą tylko i wyłącznie usługowym lub produkcyjnym.