Jak wybrać deskę snowboardową?

Wiele osób pasjonuje się jazdą na snowboardzie i chciałoby zimą zrezygnować z nart na rzecz deski. Jazda na desce pozwala nie tylko na szybkie zjazdy z gór, ale także na wykonywanie różnych akrobacji. Jednak zanim do tego dojdzie to trzeba umiejętnie dobrać sprzęt, tak by się nam nie tylko wygodnie jeździło, ale byśmy czuli się też bezpieczni. Od czego warto zacząć, żeby później nie mieć problemów?

Deska snowboardowa dobrana do wzrostu

polecane deski snowboardowe - sklepPrzede wszystkim deska snowboardowa jest dobierana do naszych gabarytów, to znaczy do wzrostu oraz wagi. Im wyżsi jesteśmy tym dłuższa musi być deska. Również waga ma znaczenie, ze względu na materiał z jakiego wykonana jest deska, jak również jaką ma szerokość. Rozmiar buta jest niezbędny do doboru odpowiednich butów oraz wiązań snowboardowych. Druga kwestia to dobór twardości deski. Dla początkujących polecane są deski miękkie, bardziej elastyczne, na których nie rozwija się wielkich prędości, a jednocześnie są łatwe do ,,sterowania”. Deski twarde pozwalają na bardzo szybką jazdę i są polecane dla zaawansowanych snowboardzistów. Deski można podzielić także ze względu na przeznaczenie. Są deski do szybkich zjazdów, uniwersalne, na których można zjeżdżać z dowolnej górki, jak również deski przeznaczone do akrobacji. Warto również zwracać uwagę na producenta desek. Polecane deski snowboardowe – sklep powinien mieć w dobrych cenach. Renomowani producenci gwarantują, że deska przez wiele lat zachowa swoje właściwości, takie jak kształt, czy twardość. Jakość deski zapewnia, że nie będzie się ona odkształcać, pękać, jak również zapewni bezpieczeństwo podczas zjazdów. Tanie deski nadają się na góra kilka sezonów przez to są to zmarnowane pieniądze, lepiej jest kupić coś raz a dobrze. Deska ma także różne zakończenia, na przykład są deski są zwężane na środku i rozszerzane na końcach lub takie o jednakowej szerokości na całej linii i jedynie zaokrąglonych końcach. Warto też pomyśleć o kolorze deski. Te ciemniejsze czy z odblaskami będą lepiej widoczne na śniegu. Kolor można dobrać też do barwy butów, czy ubrania na snowboard.

Wybór deski snowboardowej jest bardzo prost. Trzeba znać swoje gabaryty, wiedzieć w jakim stylu i w jakich górach chce się zjeżdżać, jak również jakie kolory się lubi. W każdym sklepie stacjonarnym można prosić o pomoc sprzedawcę, natomiast sklepy internetowe często umieszczają na stronach poradnik odnośnie wyboru deski. Dzięki nim wszystko stanie się prostsze, nawet dla amatora. I wtedy można kupować dobrą deske.