Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek?

Zmarszczki są nieuniknionym elementem starzenia się organizmu. Nie da się od tego uciec, jednak da się wpłynąć na ich rozwój i sprawić, że znikną. Począwszy od kremów na zmarszczki, skończywszy na specjalistycznych zabiegach. Różnorodność związana z pozbywaniem się tych niedoskonałości na twarzy staje się coraz szersza. 

Walka ze zmarszczkami

usuwanie zmarszczekNieinwazyjne zabiegi przeciwzmarszczkowe, czyli lifting twarzy bez skalpela jest coraz bardziej popularny wśród zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy jak najdłużej chcą zachować młodą i piękną skórę. Botoks i kwas hialuronowy są najczęściej wybieranymi zabiegami w celu odmłodzenia skóry. Usuwanie zmarszczek jest zabiegiem nazywanym lunchowym, ponieważ trwa tak krótko, że można przeprowadzać go podczas przerwy na lunch – nie przekraczają nawet 15 minut. Substancję, którą się do takich zabiegów używa nazywa się toksyną botulinową, znaną również jako jad kiełbasiany. Jest produkowana przez bakterię, a w dużej ilości może okazać się trucizną, dlatego jest dostępna wyłącznie na receptę, a jej zabiegi muszą być przeprowadzane w sterylnym gabinecie przez profesjonalną osobę z odpowiednimi kwalifikacjami, która zajmie się dobraniem odpowiedniej ilości botoksu, aby nie był szkodliwy. 

Taki rodzaj zabiegu nadaje się dla osób, które skończyły już 25 rok życia. Paraliżuje i rozluźnia mięśnie, co wpływa korzystnie na elastyczność skóry i niweluje zmarszczki mimiczne. Taki zabieg jest praktycznie bezbolesny. Niestety na rezultaty trzeba trochę dłużej poczekać, ponieważ pojawiają się one dopiero po dwóch tygodniach od przeprowadzonego zabiegu. Najczęściej botoks wstrzykuje się na czoło, wokół oczu, nad górną wargą, wokół szyi. Warto wiedzieć, że ten zabieg nie pomoże w przypadku zwisającej skóry. Cena takiego zabiegu zaczyna się już od około 400 złotych za jedną partię twarzy. Natomiast efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy po jego wykonaniu. Idealnie nada się dla osób, które tęsknią za odpowiednią elastycznością skóry i młodym, rześkim wyglądem. Warto zainwestować w siebie, aby móc się lepiej prezentować i aby samoocena nie uległa upadkowi. 

Sposobów na usunięcie niechcianych zmarszczek jest coraz więcej, dlatego każdy chcący poprawić swój wygląd znajdzie coś dla siebie. Każda metoda konkretnie odpowie rezultatom, jakie oczekuje pacjent. Przede wszystkim warto udać się do odpowiedniej placówki i nigdy nie robić nic na własną rękę, ponieważ można narobić sobie więcej szkód niż dobra. Dodatkowo nieumiejętne stosowanie botoksu może spowodować problemy zdrowotne.