reklama i marketing w YT

Jak promować swoją firmę w serwisie YouTube?

Gdy myślimy dzisiaj o tzw. mediach społecznościowych i o możliwościach promowania swojej działalności na ich łamach, zwykle skupiamy się na takich portalach jak Facebook czy Instagram. Rzadko kto patrzy w stronę serwisu YouTube, który – zupełnie niesłusznie – kojarzony jest wyłącznie z rozrywką. Okazuje się jednak, że dzięki odpowiednio przemyślanym działaniom i publikacji właściwie nagranych oraz zmontowanych filmów, można osiągnąć oszałamiające rezultaty.

Marketing przez YouTube

reklama i marketing w YTW pierwszej kolejności spójrzmy na liczby. Ponad miliard użytkowników każdego dnia ogląda łącznie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset milionów godzin materiałów video. Liczba godzin poświęcanych na korzystanie z tego serwisu rośnie z każdym rokiem. Taka popularność YouTube’a powoduje, że użytkownicy generują miliardy wyświetleń i zasięgów. Jak zatem wykorzystać to na korzyść naszej firmy? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że platforma może działać jako doskonały kanał komunikacyjny pomiędzy przedsiębiorstwem a klientami. Dzięki sekcji komentarzy i zakładce „Społeczność” osoba administrująca kanał może bez żadnych problemów wchodzić w rozmowy i polemiki z komentującymi. Taki przepływ komunikacji zawsze pozytywnie wpływa na wizerunek marki. Warto oczywiście wspomnieć również o tym, że stawiając na tego rodzaju content marketing (w formie materiału video), decymujemy się na najpopularniejsze medium we współczesnym internecie. Treści audiowizualne są obecnie najchętniej odbierane i nie bez przyczyny mówi się, że to właśnie video jest bezapelacyjną przyszłością przekazywania jakichkolwiek treści w cyberprzestrzeni. Od czego więc powinniśmy zacząć? Wbrew pozorom nie potrzebujemy drogich aparatów czy kamer, na początku możemy poradzić sobie również bez statywów i reszty zaplecza technicznego. Wystarczy nowoczesny telefon z dobrym aparatem i już możemy nagrać pierwszy film. Co powinno się na nim znaleźć? Wiele zależy od tego, co chcemy promować. Jeśli zależy nam na zwiększeniu sprzedaży określonego produktu, to właśnie on powinien być w centrum uwagi materiału, jeśli natomiast interesuje nas zwiększenie świadomości na temat istnienia samej marki, to powinniśmy postawić na nieco bardziej przekrojowy charakter filmu przedstawiający zasadniczy profil działalności firmy.

Bardzo dobrym sposobem na zaistnienie w serwisie YouTube jest stworzenie serii poradników dotyczących branży, którą się zajmujemy. Dzięki temu mamy zwielokrotnioną szansę na wyświetlenia od nieprzypadkowych użytkowników, którzy dodatkowo skojarzą nas z profesjonalizmem i otwartością – a to zawsze dodatkowe pozytywy. Podsumowując, YouTube to doskonałe narzędzie, które można wykorzystywać w ramach marketingu internetowego i odnosić korzyści porównywalne z promocji opartej chociażby na Facebooku.

Więcej informacji na: E-Marketing Pikseo Bydgoszcz