Jak firmy budowlane znajdują pracowników z Ukrainy?

Firmy budowlane w Polsce maja ciężki orzech do zgryzienia. Przede wszystkim co rusz zmieniają się przepisy podatkowe i dotyczące prowadzenia własnej działalności. Poza tym brakuje rąk do pracy. mowa zarówno o pracownikach niewykwalifikowanych, jak i specjalistach w dziedzinie inżynierii budownictwa. Poszukiwanie dobrego pracownika nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Prywatne agencje pomagają znaleźć pracowników z Ukrainy

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy na budowęOd kilku dobrych lat osoby pochodzące z takich krajów jak Ukraina, Rumunia lub też Litwa mogą bez większych problemów legalnie pracować w naszym kraju. jest to spore udogodnienie zarówno dla obcokrajowców, którzy chcą polepszyć swój byt, jak i polskich pracodawców zmagających się z brakiem rąk do pracy. Szczególnie firmy budowlane mają problem z pozyskaniem odpowiednich pracowników. Brakuje przede wszytkim pracowników niewykwalifikowanych do zajęć fizycznych, ale też murarzy, rzemieślników oraz inżynierów. Bez rąk o pracy firma budowlana nie może sprawnie funkcjonować, a realizacja dużych zleceń wydaje się wręcz niemożliwa. Z tego też powodu polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie zatrudniają pracowników ze Wschodu, zwłaszcza Ukraińców. Warto podkreślić, że osoby pochodzące z Ukrainy bardzo chętnie przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Są ponadto rzetelni i pracowici. Szybko uczą się języka polskiego. Pozostaje zasadnicze pytanie, gdzie znaleźć pracownika z Ukrainy na budowę? Oczywiście zawsze można działać na własna rękę i zamieszczać ogłoszenia na określonych portalach internetowych. Warto podkreślić, że czasami tego typu działania okazują się niewystarczające. Poszukiwanie odpowiednich kandydatów wymaga przede wszytkim czasu. Nie każdy pracodawca może sobie na to pozwolić. Dlatego też rozsądnym rozwiązaniem wydaje się znalezienie odpowiedniej agencji zatrudnienia, która specjalizuje się w pozyskiwaniu pracowników ze Wschodu. Taka firma przeprowadzi rekrutację. Warto podkreślić, że kwalifikacje pracowników są odpowiednio weryfikowane przed zatrudnieniem. Ponadto agencja zatrudnienia przygotowuje umowę oraz wniosek o zatrudnienie obcokrajowca.

Od pewnego czasu polscy pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają obcokrajowców. Powód jest dosyć prozaiczny, w naszym kraju brakuje rąk do pracy na określone stanowiska. Znalezienie odpowiedniej osoby na den stanowisko często graniczy z cudem. Dlatego też profesjonalne agencje zatrudnienia pomagają firmom w rekrutacji. Warto podkreślić, że agencje zajmują się również pozyskiwaniem pracowników z zagranicy. Jest to spore ułatwienie dla polskich pracodawców.