Jak bezpiecznie usunąć owłosienie laserowo we Wrocławiu

Depilacja laserowa to zabieg znany od wielu lat i coraz częściej stosowany przez dużą grupę klientów. Duże zainteresowanie depilacją laserową wiąże się z bardzo dobrymi rezultatami usuwaniu niechcianego owłosienia. Osoby borykające się z owłosieniem, stosujące do tej pory tradycyjne metody często wykonywane w domu, takie jak golenie czy woskowanie lub używanie kremu do depilacji, coraz częściej korzystają z profesjonalnych usług gabinetów specjalizujących się w nowoczesnej metodzie usuwania owłosienia.

Rodzaje laserów do depilacji

bezpieczne laserowe usuwanie owłosienia we wrocławiuCzęsto mechaniczna depilacja wiąże się z bólem, jest uciążliwe, wymaga poświęcenia  i czasu, A poza tym jej efekty są krótkotrwałe. Bardzo często przy tego typu technikach dochodzi do podrażnień skóry i stanów zapalnych trudnych do wyleczenia. Innym niemiłym efektem jest wrastanie włosków.Wiele firm zajmujących się tą usługą mieści się w stolicy Dolnego Śląska. Nowoczesne i bezpieczne laserowe usuwanie owłosienia we Wrocławiu oferowane jest przez wysoko wyspecjalizowane gabinety, które od lat zajmują się laseroterapią. Laser to urządzenie, które ma bardzo dobrą skuteczność, a przy tym jest bezpieczne dla zdrowia człowieka. Najnowocześniejsze lasery diodowe działają tylko i wyłącznie na górne warstwy skóry, nie przenikając głęboko w głąb ciała. Światło lasera oddziałuje na melaninę włosa, czyli naturalny barwnik nadający kolor. Im większe stężenie melaniny, ten ciemniejsze włosy i mocniejsze oddziaływania wiązki światła. Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, który w następstwie obumiera i dzięki temu nie wyrastają kolejne włosy. Ze względu na fakt, że włosy mają różny poziom wzrostu, zabieg najlepiej jest wykonać w kilku seriach. Naturalne procesy związane ze wzrostem włosów powodują, że podczas jednej sesji laseroterapii usuwanych jest około 30% włosów. Seria 6-8 zabiegów umożliwia usunięcie nawet do 90% niechcianego owłosienia. Procesy uzależnione są również od uwarunkowań genetycznych związanych z ilością, grubością włosów, a także gospodarką hormonalną organizmu. Do zabiegu należy się odpowiednio się przygotować. Wcześniejsze konsultacje z lekarzami dermatologiem lub wykwalifikowaną kosmetyczką, umożliwiają przeprowadzenie próby laserowej, a także odpowiednie przygotowanie ciała do zabiegu.Należy pamiętać, aby włosy nie były wcześniej wydepilowane woskiem lub depilatorem, a skóra była odpowiednio wypeelingowana i nawilżona.

Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, nie jest bolesny, jednak dla osób, które mają bardzo wrażliwą skórę, można zastosować znieczulenie na miejsce poddawane zabiegowi. Kremy znieczulające w żaden sposób nie obniżają skuteczności zabiegu. Wrocławskie gabinety stosują najnowocześniejsze urządzenia wykorzystywane w laseroterapii, bezpieczne dla zdrowia i wykazujące się najwyższą skutecznością. Laseroterapia to popularna metoda w zwalczaniu nadmiernego owłosienia.