Izolacja poddasza pianką PUR

Ostatnimi czasy dość często słyszy się o następującym problemie. Młodzi ludzie decydują się na wybudowanie swojego wymarzonego domu i dopieszczają wszelkie szczegóły związane z jego estetyką. Następnie okazuje się, że mimo tego iż system grzewczy pracuje na pełnych obrotach to jednak w budynku jest stosunkowo chłodno. W takim wypadku diagnoza może być tylko jedna – nieszczelna warstwa termoizolacyjna. Niektórzy popełniają dodatkowo nawet taki błąd, że tejże warstwy nie tworzą wcale uważając, że w Polsce zimy i tak są łagodne więc będzie to niepotrzebny wydatek.

Skuteczne izolacje z pianki

ocieplenie poddasza mazowieckieNa chwilę obecną bagatelizowanie kwestii dotyczącej termoizolacji to naprawdę spory błąd. Warto więc uczyć się na błędach innych i ich nie powielać. W naszym klimacie ostatnimi czasy zimy faktycznie nie są bardzo srogie ale jednak zwróćmy uwagę na to, że wyziębione budynki zdecydowanie szybciej się eksploatują. Chodzi tutaj oczywiście o powstawanie w nich wilgoci, która może łatwo przerodzić się w pleśń czy nawet grzyb. Wówczas problem jest naprawdę poważny i często kończyć się musi skuwaniem tynku czy używaniem iniekcji krystalicznej. Żeby takim problemom zapobiegać wystarczy odpowiednio ocieplić swój dom. W tym celu możemy zastosować najróżniejsze materiały jakie są obecnie dostępne w sprzedaży. Przede wszystkim do takich zadań używa się styropianu. Jest to materiał, którego popularność jest ogromna i nie trzeba się o nim zbytni rozpisywać ponieważ materiał ten każdy z Państwa doskonale zna. Warto jednak zauważyć, że w sprzedaży dostępne są również inne materiały jakie się do termoizolacji mogą doskonale sprawdzić. Świetnym przykładem może być pianka poliuretanowa, której używa się do zadań jakim jest ocieplenie poddasza Mazowieckie jest zaś jednym z województw, w którym popularność takich rozwiązań jest największa. Pianka ta jest nakładana przy użyciu specjalnego agregatu. Dzięki niemu wydobywanie pianki z dyszy odbywa się pod bardzo dużym ciśnieniem. Oznacza to, że pianka może świetnie przylegać nawet do najmniejszych i najbardziej trudno dostępnych zakamarków.

Od jakiegoś czasu firmy zajmujące się nakładaniem pianki poliuretanowej mają pełne ręce pracy. Okazuje się, że mnóstwo osób decyduje się na zrezygnowanie z ocieplania poddasza styropianem i wybierają oni piankę poliuretanową. Mówiąc o tym materiale warto dodatkowo zaznaczyć, że jest to materiał niepalny. Dzięki tej właściwości znacznie wzrastają możliwości dotyczące zastosowania takiej pianki. Bez obaw możemy przykładowo stosować ją w pobliżu kominów.