Innowacyjny wózek inwalidzki typu skuter

 

Jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia. Mam ogromne problemy z poruszaniem się i korzystam z balkonika. Nie jest to jednak dla mnie odpowiedni sprzęt, bo cierpię na mózgowe porażenie dziecięce. Oznacza to, że mam spastykę mięśni i trudno mi wyprostować nogę. W sytuacji, kiedy się emocjonuję, następuje napięcie mięśni. Nie mogę temu zaradzić. Mój lekarz powiedział mi, że bardzo pomocny byłby dla mnie skuter inwalidzki. Stałabym się bardzie mobilna samodzielna i niezależna od innych. Muszę dokładnie dowiedzieć się, ile taki skuter inwalidzki kosztuje oraz w jaki sposób można go załatwić.

Bogato wyposażone wózki inwalidzkie typu skuter

akumulatorowy wózek - skuter inwalidzkiWejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i poszukam dobrego sklepu medycznego w Bydgoszczy. Przejrzałam już ofertę sklepu i muszę stwierdzić, że jest bardzo bogata. Cena skuterów inwalidzkich oscyluje w granicy dwunastu tysięcy złotych. Są to jednak najdroższe modele, z pełnym wyposażeniem typu koszyk i klakson. Mnie interesują tańsze skutery na akumulator. Taki akumulatorowy wózek – skuter inwalidzki powinien posiadać na pewno obrotowy fotel i być lekki. Są skutery, które ważą zaledwie czterdzieści kilogramów i wtedy można swobodnie włożyć je do bagażnika samochodu. Chciałabym aby skuter miał nowoczesny wygląd i osiągał prędkość nawet piętnaście kilometrów na godzinę. Mogłabym wtedy szybko się poruszać po całym mieście, a nawet odwiedzać swoją babcię która mieszka w pobliskiej wsi. W tej chwili jest mi ciężko dojść do przy tanku autobusowego, bo mam tam aż dwa kilometry. Dla mnie to bardzo duży dystans, wręcz nieosiągalny. Zadzwoniłam do tego sklepu medycznego, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest taki typ skutera, jaki potrzebuję. Sprzedawczyni zaskoczyła mnie tym, że mogę ubiegać się o dofinansowanie jako osoba niepełnosprawna. Wtedy fundusz zdrowia pokryje całkowity koszt sprzętu medycznego. Nie miałam o tym zielonego pojęcia. Jestem bardzo szczęśliwa, bo prawdopodobnie taką dotację otrzymam już za kilka miesięcy.

W tej chwili muszę załatwić formalne sprawy w funduszu zdrowia. Uzyskam dofinansowanie, jeżeli złoże tam takie dokumenty jak orzeczenie o niepełnosprawności, ksero dowodu osobistego, zaświadczenie o dochodach i pisemną prośbę o przyznanie refundacji. Na decyzję będę czekać kilka miesięcy. Do tego czasu muszę zastanowić się nad konkretnym modelem skutera inwalidzkiego. Cieszę się, że obejdzie się bez zaciągania pożyczki, bo miałam taki zamiar. Nie posiadam przecież żadnych oszczędności, gdyż żyję ze skromnej renty.