Innowacyjna rehabilitacja za pomocą komory tlenowej

Komora ciśnieniowa to wyrób medyczny przeznaczony do nasycania tkanek organizmu tlenem pod zwiększonym ciśnieniem. Nazywa się ten proces utlenianiem hiperbarycznym. Komora tlenowa pozwala skutecznie walczyć z objawami niedotlenienia i ma kompleksowe działanie terapeutyczne w wielu stanach patologicznych i chorobach przewlekłych.

Zasada działania komory tlenowej

komory tlenowe warszawa żoliborzProcedura leczenia polega na ułożeniu pacjenta na określony czas w specjalnej komorze, której atmosfera nasycona jest dużą ilością tlenu pod ciśnieniem. Dzięki temu z krwią zwiąże się znacznie więcej tlenu i osiąga się zwiększone dotlenienie wszystkich tkanek i narządów. Podczas sesji zabiegowej pacjent leży zrelaksowany w komorze, w razie potrzeby można nawet w niej spać. Najskuteczniejsza komora tlenowa pomaga w leczeniu chorób serca i naczyń krwionośnych, w tym nadciśnienia, choroby wieńcowej serca, miażdżycy, przewlekłej niewydolności żylnej. Rehabilitacja po zawałach serca czy udarach również może odbywać się w miejscach, jakimi są komory tlenowe Warszawa Żoliborz jest lokalizacją jedną z niewielu, gdzie właśnie takie zabiegi się odbywają. Ponadto leczenie pomoże w cukrzycy, chorobach skóry w tym łuszczycy i nadmiernej suchości skóry. Komora jest dobra na częste przeziębienia, a wyraźny efekt terapeutyczny obserwuje się również u pacjentów z patologiami układu nerwowego, chorobami żołądka i jelit, przyspieszeniem powrotu do zdrowia po urazach i operacjach. Leczenie w Warszawie za pomocą komory tlenowej może skutecznie złagodzić zmęczenie, znormalizować napięcie mięśniowe, zwiększyć wydolność i poprawić stan odporności. Większość pacjentów wykazuje normalizację ciśnienia krwi, przywrócenie rytmu serca. W większości przypadków skutki przewlekłego stresu, zmęczenia i bezsenności zostają całkowicie wyeliminowane. Wszyscy wiemy, że tlen ma również korzystny wpływ na kondycję skóry, dlatego komora tlenowa to nie tylko metoda rehabilitacji, ale i również zabieg o charakterze kosmetycznym. Wdrożenie hiperbarii tlenowej do kompleksu leczenia chorób dermatologicznych pozwala szybko osiągnąć całkowite wyleczenie, o czym wspomniano wcześniej.

Dzięki temu, że tlen jest aktywnym utleniaczem, skutecznie wiąże i usuwa toksyny gromadzące się w przestrzeni międzykomórkowej, gdy jej brakuje. Pozytywne efekty hiperbarii tlenowej mają efekt kumulacyjny i utrzymują się przez długi czas po zakończeniu kuracji. Można więc śmiało korzystać z tej nowoczesnej metody leczenia wielu chorób po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym.