Idealne zajęcie dla trenera personalnego

 

Dzisiejsza nowa generacja osobistych trenerów sportowych przyjmuje holistyczne podejście do fitnessu, wiedząc, że sprawność fizyczna to nie tylko wykonywanie ćwiczeń, ale także zdrowy tryb życia i postawa. Świetny trener sportowy powinien być w stanie zachęcać i motywować klientów do postrzegania fitnessu jako pozytywnego elementu zdrowego życia. Osobiści trenerzy sportowi mogą skupić się na określonych obszarach fitness lub zastosować szerokie podejście do objęcia wszystkich elementów sprawności.

Ścieżka kariery trenera personalnego

szczecin -dobry trener personalnyWielu trenerów sportowych pracuje w mieście szczecin -dobry trener personalny pracuje nie tylko w centrach fitness, ale także świadczy swoje usługi w centrach edukacyjnych lub szpitalach, w zależności od specjalizacji. Miejsce pracy określi nasze codzienne obowiązki, ale typowe obowiązki osobistego trenera sportowego obejmują między innymi: prezentowanie ćwiczeń i procedur klientom; pomaganie klientom w ćwiczeniach w celu minimalizacji kontuzji i promowania sprawności; zmodyfikowanie ćwiczenia zgodnie z poziomami kondycji klientów; monitorowanie postępu; dostarczanie informacji lub zasobów na temat ogólnych problemów związanych ze sprawnością i zdrowiem; w razie potrzeby udzielenie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. W każdym miejscu pracy jako osobisty trener fitness, ważne jest, aby pamiętać, że oprócz pomagania klientom w kształtowaniu się, będziemy także odpowiedzialni za ich bezpieczeństwo podczas wspólnych treningów i promowanie pozytywności. Możemy zostać osobistym trenerem sportowym z certyfikatem, dwuletnim dyplomem lub czteroletnim licencjatem z zakresu zdrowia i kondycji.  Zarówno certyfikat, jak i stopień naukowy zapewniają nam wystarczające szkolenie, aby rozpocząć karierę jako trener fitness, zaletą posiadania tytułu licencjata jest to, że może on zwiększyć szanse na awans na stanowiska kierownicze. Stopień, który wybierzemy, będzie zależeć od naszych celów i zainteresowań na naszej ścieżce kariery długoterminowej.

Po uzyskaniu stopnia naukowego możemy uzyskać osobiste certyfikaty szkoleniowe z wielu organizacji. Po uzyskaniu certyfikatu od uznanej w kraju organizacji możemy rozpocząć pracę jako osobisty trener sportowy. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że będziemy regularnie szkolić się i edukować, dzięki czemu będziemy na bieżąco ze zmianami na przykład przepisów BHP. Jako certyfikowany osobisty trener sportowy opcje miejsca pracy będą się różnić w zależności od zainteresowań trenera. Dlatego dobrze, jeśli już na początku wiemy co chcemy robić.