Gdzie można stosować sitodruk?

Wykorzystując możliwości nowoczesnych maszyn do sitodruku, możemy uzyskać wiele fantazyjnych produktów. Obecnie stosowanie tej metody drukowania jest szeroko rozpowszechnione, co wiąże się ze specyficznymi możliwościami sitodruku. Wymiary formy szablonowej ograniczone są jedynie szerokością produkowanej tkaniny siatkowej oraz kształtem ramy drukarskiej.

Szerokie zastosowanie maszyn do sitodruku

najlepsze maszyny do sitodruku od producentaSpecyfika maszyn pozwala na wykorzystanie sitodruku do produkcji wielkoformatowych napisów i obrazów do reklamy ulicznej, aplikacji informacji na namiotach ciężarówek czy witrynach sklepowych. Wyjątkowość technologii szablonów polega na możliwości zastosowania szerokiej gamy farb drukarskich na różnych spoiwach, które pozwalają na pracę na dowolnych materiałach, nanoszenie obrazu na dowolną powierzchnię. Najlepsze maszyny do sitodruku od producenta są przydatne do nakładania różnych powłok lakierniczych i warstw klejących do produkcji folii i papierów samoprzylepnych. Za pomocą sitodruku można nanieść logo, nadruk na flagach i banerach, torbach sportowych i podróżnych, grubych tkaninach, bawełnie i lnie. Maszyna nadaje się też do druku plakatów, wykonywania lakierowania po drukowaniu, drukowania tablic przyrządów i tarcz, wag przyrządów, szyldów, etykiet samoprzylepnych. Nie każdy o tym wie, ale maszyny te drukują na ceramice, szkle, tekstyliach, skórze, plastiku i wielu innych produktach i materiałach. Stosując sitodruk można wyprodukować wysokiej jakości wizytówki, papier firmowy, koperty, torby z logo, zaproszenia i pocztówki. Gdyby nie stworzono maszyn do sitodruku, nie było by urozmaiconych kalendarzy, naklejek, flag, a nawet ubrań z nadrukiem. Ponadto sitodruk to nanoszenie obrazu na butelki plastikowe, długopisy, szyby samochodowe. Ponadto do każdego materiału przystosowana jest specjalna farba, która zapewnia odporność na ścieranie i inne właściwości niezbędne dla danego produktu. Jak więc widać, maszyny do sitodruku doskonale spełniają swoją role na różnych powierzchniach i różnych materiałach. Można powiedzieć, że dziś możemy drukować na czym chcemy.

Sitodruk nabrał nowoczesnego wyglądu w latach dziewięćdziesiątych. Od tego czasu wszystkie rodzaje podłoży drukowano metodą sitodruku: od tkanin po plakaty, od pocztówek po etykiety, aż po tablice rejestracyjne do samochodów. Jednak w praktyce czysto komercyjne wykorzystanie procesu drukowania doprowadziło do tego, że sitodruk nie jest uważany za odrębny proces drukowania, ale był uważany za specjalny rodzaj drukowania przy użyciu specjalnych maszyn.