Gdzie kupować naturalne kosmetyki bez konserwantów

Osoby, które dopiero zaczynają swoją ścieżkę zdrowego sposobu życia bardzo często rwą włosy z głowy, gdy postanawiają wprowadzić rewolucję również do łazienki. Poszukiwania autentycznie naturalnych kosmetyków bez konserwantów jest w naszym kraju trudne ze względu na brak restrykcyjnych uwarunkowań prawnych. A więc nie wszystko, co opisane jako naturalne, takie w rzeczywistości jest. Jak więc kupować kosmetyki, aby były one naturalne, bez konserwantów i nie krzywdziły zwierząt?

Szukamy sprawdzonych kosmetyków naturalnych

naturalne kosmetyki bez konserwantów do ciałaStacjonarnie najlepiej znaleźć drogerię, która specjalizuje się w bio kosmetykach. Zazwyczaj sprzedawcy w takich miejscach doskonale znają skład i działanie poszczególnych kosmetyków, a więc nawet w przypadku bardzo problematycznych rodzajów skóry będą w stanie pomóc. Jednak w takich miejscach wybór jest także ograniczony. Dlatego jeśli chcemy kupić naturalne kosmetyki bez konserwantów do ciała najlepiej zajrzeć do sieci. Wiele internetowych drogerii oferuje wyłącznie biokosmetyki, w których bez problemu można kupić zarówno mydła, kremy, balsamy jak i szampony bazujące na naturalnych olejkach z certyfikowanych upraw. Ostatnimi czasy szalenie popularne stały się szampony w kostkach, które podbiły serca eko użytkowniczek, gdyż doskonale odświeżają i pielęgnują, a przy okazji ich opakowanie nie zawiera wszechobecnego plastiku. Podczas kupowania trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i przeczytać skład danego produktu. Bardzo często kosmetyki tylko udają, że są bio. Dlatego szczególnie trzeba uważać, czy w składzie nie znajdują się parabeny, syntetyczne kompozycje zapachowe, SLS lub SLES. Cenne są także certyfikowane kosmetyki. Listę najbardziej restrykcyjnych można bez problemu znaleźć w sieci. Produkty oznaczone ich logo dbają o to, aby w składzie znalazły się niemal wyłącznie niezbędne składniki pochodzenia ekologicznego i nie wpływały negatywnie na środowisko.

Co więcej, jeśli chodzi o naturalne kosmetyki do ciała, nawet panowie mogą bez problemu znaleźć ciekawe propozycje dla siebie. Szczególnie ciekawe są mydła do golenia, które powstają na bazie naturalnych olejów, a zastosowane dodatki nie tylko pochodzą z rodzimej produkcji, ale także zaskakują. Przykładem może tu być węgiel drzewny z podlasia dodawany do takiego mydła, który działa antybakteryjnie czy też kosmetyki do pielęgnacji brody na bazie naturalnych wosków produkowane ręcznie na bazie bursztynu. Tak zachęcające produkty zachwycają także opakowaniem, które może zostać w 100% przetworzone.