Flagi Polski z nadrukiem na różne okazje

W ciągu roku pojawia się wiele okazji do zaprezentowania swojego przywiązania do ojczyzny i ojczystych barw. Liczne święta państwowe wymagają zastosowania odpowiedniej oprawy, zwłaszcza Potrzeba ta jest szczególnie paląca wtedy gdy zachodzi konieczność kibicowania narodowej drużynie albo pozostałym sportowcom biorącym udział w zawodach. Każdy prawdziwy kibic czuje wtedy pragnienie uzewnętrznienia swoich emocji i fanowskich wyborów. Bardzo często symbole i gadżety służą do ozdabiania samochodów, okien domu albo balkonów… Co najlepiej sprawdzi się do takiego celu?

Kiedy można używać flag Polski z nadrukiem?

flagi polski z nadrukiemOczywiście najlepszym wyborem będą materiałowe flagi Polski z nadrukiem. Nadruk pozwala na spersonalizowanie, dlatego też dość łatwo wybrać taki rodzaj chorągiewki, który będzie zawierał symbole bliskie sercu. A jest w czym wybierać, ponieważ panuje pełna dowolność – umieszczenie nadruków, jeśli nie ma intencji obelżywej, jest dobrym sposobem na to, aby w pełni wyrazić związki z ojczyzną i najważniejszymi wartościami. Jest to o tyle istotne, że flagi można wykonać na zamówienie na podstawie własnego projektu, w związku z czym umieszczone mogą być na niej przeróżnego rodzaju napisy, znaki, symbole. Ważna uwaga: takie flagi można traktować wyłącznie kolekcjonersko i ze świadomością, że nie są one przeznaczone do celów formalnych, ponieważ zgodnie z przepisami polskiego prawa nie spełniają one wymogów dotyczących prawidłowej flagi Polski. Warto mieć to na uwadze, jeśli chce się je wykorzystywać jako oficjalne chorągwie na święta narodowe, natomiast w warunkach domowych i do kibicowania sprawdzą się one doskonale. Niespełnianie ustawowej definicji flagi jest również podstawą do uważania, że nie dochodzi do znieważenia flagi, jeśli umieszczone są na niej inne symbole niż godło. To ważna kwestia – cywil nie może stosować polskiej flagi, na której znajduje się wizerunek godła, gdyż ten rodzaj flag przeznaczony jest dla podmiotów dyplomatycznych. Trzeba o tym pamiętać, ale jednocześnie również z należytym szacunkiem podchodzić do narodowych barw.

Kiedy więc można skorzystać z flagi z nadrukowanym napisem albo obrazkiem? Przede wszystkim świetnie się one sprawdzą na wszelkich zawodach sportowych – tych dużych jak mistrzostwa Europy lub świata, tych mniejszych, przeprowadzanych w skali lokalnej. Każdy kibic powinien mieć stosowną chorągiewkę, która będzie symbolizowała jego drużynę i była widoczna z daleka. Także pozostałe uroczystości z życia prywatnego mogą być dobrą okazją do zaprezentowania flagi.