Firany obciążone ołowianą taśmą czyli eleganckie okna

Jednym z najważniejszych elementów każdego wnętrza jest okno. Niezależnie od jego rozmiaru czy usytuowania jest ono zawsze integralną częścią pomieszczenia i jako takie powinno być uwzględniane w projektowaniu wystroju danej powierzchni. Szczególnie w przypadku salonów czy sypialni odpowiednia dekoracja okna znacząco wpływa na wygląd całego pomieszczenia i decyduje o jego charakterze.

Ołowiana taśma obciążająca rozwiązaniem dla długich firan

ciężka taśma ołowiana do firan

Odpowiednio dobrane firanki, długie, krótkie, puszczone luzem czy udrapowane są niezwykle istotnym elementem wystroju wnętrza. Decydując się na dekorację okna możemy obecnie wybierać w nieskończonych ilościach kolorów, wzorów czy rodzajów tkanin ale również pomysłów na zawieszenie firan w oknie. Długie firany doskonale sprawdzają się w wysokich oknach typowych dla tarasów lub balkonów. Możemy je również zastosować w standardowych oknach jeżeli chcemy optycznie podwyższyć pomieszczenie. Krótkie firanki będą doskonałe do okien standardowych znajdujących się w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni oraz wszędzie tam gdzie długie mogłyby nam po prostu przeszkadzać, jak na przykład w kuchniach czy pokojach dziecięcych. Jeżeli zdecydujemy się na długie firanki należy pamiętać, że cały ich urok polega przede wszystkim na eleganckim układaniu się. Podatne na każdy podmuch wiatru czy najdelikatniejsze choćby dotknięcie nigdy nie będą idealnie ułożone co popsuje pierwotnie zakładany efekt. Idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach jest ciężka taśma ołowiana do firan, dzięki której firanki są łatwiejsze w ułożeniu i znacznie lepiej spełniają swoją funkcję. Poza elementem dekoracyjnym firanki mają również służyć, a może przede wszystkim do odizolowaniem wnętrza od świata zewnętrznego. Dzięki obciążającym taśmom firany nie przesuwają się w sposób niekontrolowany. Mogą też pełnić rolę ochronną przed wlatującymi do pomieszczenia owadami. Ołowiane taśmy można zaszyć praktycznie w każdym rodzaju materiału choć wydaje się, że bardziej zasadne jest ich używanie do lekkich zwiewnych tkanin, nad którymi trudno jest zapanować. 

Dekorując nasze okna zawsze należy pamiętać, że aby tak dobrać firany i sposób ich zawieszenia, żeby okna mogły spełniać swoją pierwotną funkcję, czyli dostarczać światło dzienne do pomieszczenia. Warto również zadbać o to, żeby można je było bez większego problemu otwierać. Zbyt bogata i wymyślna dekoracja może uniemożliwić nam normalne korzystanie z okna co z czasem stanie się uciążliwe i zmusi nas do zmiany aranżacji wystroju okna.