Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy

Nowoczesne i zaawansowane technologicznie urządzenia wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej. Pomagają uzyskać młody i zdrowy wygląd, usunąć uboczne skutki mijającego czasu i złego wpływu czynników środowiskowych na skórę. Szerokie spektrum działania wielu urządzeń wykorzystywane jest w zabiegach upiększających na ciało i twarz. Wiele urządzeń pozwala wyszczuplić i wymodelować sylwetkę wykorzystując kriolipolizę, lipolaser, masaż próżniowy i liposukcję kawitacyjną.

Masaż próżniowy ciała

endermomasażW gabinetach kosmetycznych bardzo popularny jest endermomasaż wykonywany przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Dzięki zastosowanej technice i połączeniu kilku metod działania usuwany jest cellulit, rozstępy, a także zredukowana tkanka tłuszczowa. Połączenie nawet pięciu najlepszych technologii wyszczuplania w jednym urządzeniu daje spektakularne efekty w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitu. Połączenie kriolipolizy z liposukcją ultradźwiękową i endermomasażem w znaczny sposób poprawia jakość skóry, wpływając na procesy biologiczne zachodzące w jej obrębie. Podczas endermomasażu pobudzane są włókna kolagenowe i elastyny oraz usuwane uboczne skutki przemiany materii zalegające w tkance skórnej. Działanie endermomasażu wykonanego za pomocą specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie ruchome niezależnie pracujące rolki, dodatkowo powoduje drenaż limfatyczny. Masowany fałd skóry zostaje zassany przez podciśnienie wytwarzane w specjalnej komorze. Może ono mieć charakter pulsacyjny lub ciągły. Intensywny masaż prowadzi do redukcji tkanki tłuszczowej i porównywalny jest do efektu chirurgicznej liposukcji. Po serii zabiegów skóra jest bardziej napięta i odżywiona. Jej struktura wyrównana i lepiej ukrwiona. W gabinetach kosmetycznych zabiegi wykonywane są przez profesjonalny i wyszkolony personel dobierający odpowiednie techniki do występującego problemu i indywidualnych uwarunkowań klientów.

Dzięki nowoczesnej technologii i zaawansowanym urządzeniem zabiegi są bezpieczne dla zdrowia i mało inwazyjne. Ich działanie porównywalny jest do chirurgicznych zabiegów medycyny plastycznej. Endermomasaż uważany jest na świecie za najlepiej zwalczający cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej zabieg kosmetologiczny wykonywany w gabinetach kosmetycznych. Coraz więcej osób decyduje się na nieinwazyjne zabiegi modelujące sylwetkę i niwelujące defekty skóry. Obecnie w szybki i łatwy sposób można uzyskać zaskakujące efekty estetyczne, a w połączeniu ze zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi piękną sylwetkę.