Efekty kuracji keratynowej do włosów

Reklamy szamponów do włosów zobaczymy teraz niemal kilka razy dziennie, oglądając telewizję z przeciętną częstością. Kosmetyki do włosów odpowiadają różnego rodzaju problemom. Łupież, przesuszenie, farbowanie, wypadanie – na każdą z tych przypadłości otrzymamy inny kosmetyk. Coraz częściej poddajemy się zabiegom fryzjerskim, które nie zawsze są łaskawe dla naszych włosów. Stawiamy niestety głównie na ich wygląd, nie zawsze dbając o kondycję, która waży o ich zdrowiu. Piękne włosy to także zdrowa dieta, o czym często zapominamy.

Czy warto przyjąć kurację keratynową do włosów?

kuracja keratynowa do włosówPosiadaczki długich, lśniących włosów lubią się nimi poszczycić, rozpuszczając, uplatając czy inaczej pięknie je eksponując. Na piękne włosy trzeba sobie jednak zapracować. Podstawą jest dieta, a zaraz za nią idzie odpowiednia pielęgnacja. Mycie i nakładanie dobrej jakości preparatów odżywczych to podstawa. Często warto też sięgnąć po olejowanie i odstąpienie od użycia suszarki na rzecz naturalnego suszenia. Możemy też skorzystać z zabiegów wykonywanych u fryzjera, które intensywnie wzmocnią i poprawią strukturę oraz wygląd włosa. Najczęściej polecana jest kuracja keratynowa do włosów. Ma ona bowiem podwójne zastosowanie. Przede wszystkim wpływ ana budowę włosa, który naturalnie składa się m.in. z keratyny. Ten zabieg odbudowuje więc jego strukturę, nadkładając włosom braki, jakie mogły powstać w ich budowie na skutek różnych stresujących czynników jak niewłaściwe zabiegom kosmetyczne, suszenie, wiatr ocieranie o czapki. Drugą zaletą zabiegu są piękne, gładkie włosy. Keratyna naturalnie wygładza i ujarzmia puszące się kosmyki. Włosy wyglądają na wspaniale nawilżone i idealnie gładkie. Takie zabiegi najlepiej sprawdzają się, kiedy wykonujemy je w profesjonalnych gabinetach fryzjerskich. Oczywiście znajdziemy też tego typu kuracje w formie kosmetyków na półkach drogerii, jednak z pewnością nie będą one miały tak silnych właściwości, jak preparaty podawane włosom u fryzjera. Kurację zwykle wykonuje się, nakładając specjalną kapsułkę keratynową – nieraz pod wpływem ciepła.

Kuracja keratynowa polecana jest każdemu rodzajowi włosów. Szczególnie przyda się tym przesuszonym, puszącym się czy zniszczonym rozjaśnianiem. Jednak nawet dobrze zadbanej fryzurze doda nawilżenia i lekkości. Kuracja przede wszystkim odbudowuje strukturę włosa i wygładza. Najskuteczniejsza będzie ta wykonana w gabinecie fryzjerskim. Zabieg trwa kilkanaście minut, przynosząc efekt na kilka miesięcy. Działa na każde włosy w jednakowy sposób.