Duży wybór mieszkań na rynku pierwotnym

 

Dla kupujących mieszkanie nastały bardzo ciekawe czasy. Z jednej strony mamy stale rosnące ceny nieruchomości, a z drugiej strony mamy mnóstwo inwestycji deweloperskich i nowo budowanych inwestycji mieszkaniowych. Rosnąca liczba inwestycji nie sprawia wcale, że mieszkania się nie sprzedają a deweloperzy muszą szukać na nie chętnych. Jest wręcz zupełnie przeciwnie. Każde mieszkanie znajduje swojego nowego nabywce. Czasem trwa to dłużej a czasem krócej, ale popyt zrównał się z podażą.

Na rynku pierwotnym sporo się dzieje

mieszkania lublin rynek pierwotnyW zasadzie trudno racjonalnie uzasadnić takie zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Przecież od kilku lat stale rosną ceny mieszkań na rynku pierwotnym. Jeśli porównamy dzisiejsze ceny za metr mieszkania w dużym polskim mieście z cenami sprzed dekady to zobaczymy, że ceny wzrosły niemalże dwukrotnie. A mimo wszystko na nieruchomości świeżo budowane popyt nie słabnie praktycznie wcale. Wpływa na to kilka czynników, z czego jeden jest bardzo znaczący. Sporo ludzi w ostatnim czasie w naszym kraju przybyło. Dotyczy się to zarówno naszych rodaków wracających z za granicy jak i obcokrajowców, którzy przyjeżdżają do nas do pracy. Wszyscy muszą przecież gdzieś mieszkań. Jedni mieszkania kupują, a inni je wynajmują, ale tak czy siak ilość mieszkań musi się zgadzać z zapotrzebowaniem. Dlatego właśnie mieszkania Lublin rynek pierwotny są tak bardzo rozchwytywane. I na rynku pierwotnym dzieje się najwięcej, bo rynek wtórny jest stały w podaży. Stały w podaży na tą chwilę, bo przecież za kilka lat te wszystkie nowe nieruchomości też staną się ofertą na rynku wtórnym. W każdym razie dzisiaj nowe mieszkania sprzedają się jak pieczywo w piekarni. Idą jak świeże bułeczki. Paradoksalnie w przeciwieństwie do popytu jest też ogromna ich podaż. Nowych inwestycji jest całe mnóstwo, a co za tym idzie kupujący naprawdę mają w czym wybierać. Oferta krajowych deweloperów jest na tyle duża, że każdy potencjalny klient może przebierać w ofertach nowych nieruchomości.

Każde miasto w Polsce zanotowało w ostatnich latach ogromny wzrost ilości mieszkań z rynku pierwotnego. Wzrost zarówno pod względem wybudowanych mieszkań jak i kupionych przez klientów. Każde wybudowane mieszkanie znajduje swojego nabywcę. Dzieje się tak prędzej czy później, ale się dzieje. Dlatego ogólnie o nieruchomościach na rynku pierwotnym można napisać, że sporo się w tej materii dzieje. Popyt i podaż stale rosną podobnie zresztą jak ceny, a i tak wszystkie inwestycje deweloperskie doskonale się sprzedają.