Dobroczynny wpływ nawozu azotowego na rośliny

Do najbardziej naturalnych nawozów należą niewątpliwie nawozy mineralne. Liczne badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat udowadniają, że do prawidłowego funkcjonowania minerałów potrzebują nie tylko ludzie, ale i rośliny. Każdy z minerałów posiada jednak inne zastosowania i wpływa korzystnie na konkretnie gatunki roślin. Spośród wszystkich nawozów mineralnych najkorzystniejszy wpływ w ujęciu typowo gospodarczym ma niewątpliwie nawóz azotowy.

Siła nawozu azotowego

azotowe nawozy w sprzedaży w kujawsko-pomorskimWraz z moim ojcem już od wielu lat zajmujemy się hodowlą uprawną rzepaku. Wbrew pozorom jest to całkiem wymagająca roślina, o którą należy odpowiednio dbać. Naszym sprzymierzeńcem w tej walce jest niewątpliwie nawóz azotowy, którego od niedawna zajmujemy się również dystrybucją. Możemy się więc pochwalić tym, że azotowe nawozy w sprzedaży w kujawsko-pomorskim to głównie nasza inicjatywa, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. W czym tkwi więc sekret nawozów azotowych? Ich głównym składnikiem, jak już sama nazwa wskazuje, jest azot, który niezbędny jest m.in. w procesie syntezy białek roślin. Nawozy te są więc głownie dedykowane roślinom hodowlanym, bowiem przyczyniają się do wzrostu efektywności hodowania roślin. Stosowanie nawozu azotowego skutkuje obfitymi plonami, co przekłada się korzystnie na samą sprzedaż roślin (nadwyżka plonów wiąże się automatycznie z większym dochodem wynikającym z ich sprzedaży). Dodatkowo azot wpływa korzystnie na wzrost roślin (rosną one szybsze, większe i wyższe) oraz wpływa korzystnie na samą owocność plonów (stosowanie nawozu azotowego na drzewa owocowe wiąże się z wyhodowaniem większej ilości owoców). Warto przy tym zaznaczać, że mieszanki azotowe wzbogacane mogą być również innymi substancjami odżywczymi czy minerałami (azot dobrze komponuje się m.in. z siarką, fosforem czy potasem). Dzięki tak zmodyfikowanym, wzbogaconym o składniki aktywne mieszankom nawozowym uzyskujemy więc jeszcze większe korzyści podczas stosowania. Rośliny te są więc automatycznie mniej podatne na ataki ze strony szkodników (właśnie za sprawą nawozu azotowego pozbyliśmy się w zeszłym roku stonki, która chciała zaatakować nasze pola). Azot pozytywnie wpływa również na odporność roślin oraz ich koloryt i ogólną prezencję (wyglądają na zdrowsze i bardziej zachęcające, co również pozytywnie przekłada się na samą sprzedaż).

W porównaniu z wcześniej stosowanymi przez nas specyfikami, musimy przyznać, że to właśnie nawozy azotowe miały najlepszy wpływ na nasz rzepak, dzięki czemu na przestrzeni ostatnich lat nas biznes bardzo pozytywnie się rozwinął. Nawozy azotowe są również bardzo wydajne, a ich ceny nie są zbyt wygórowane. Nawozy azotowe polecam więc wszystkim tym, którzy zajmują się rolnictwem i posiadają pola uprawne. Azot korzystnie wpłynie na Wasze zbiory, co będzie automatycznie pozytywnie przekładać się na Wasze zarobki.