Dobrej jakości prześcieradła

 

Uważam, że dobry sen to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to coś na czym nie należy oszczędzać, bo jest to oszczędność bardzo złudna. Dotyczy to zarówno długości snu, jak i jego warunków. Dlatego ja sama bardzo dbam o higienę snu, dbam o to, aby spać minimum osiem godzin na dobę, nie kłaść się do łóżka później niż o dziesiątej, a także nie spać zbyt długo. Ważne są dla mnie także warunki w jakiś śpię, a także cały proces przygotowywania się do snu. Na pewno unikam oglądania telewizji lub wpatrywania się komputer albo smartfon przed snem.

Porządne prześcieradła z bawełny

prześcieradła bawełnaStaram się też nie ćwiczyć zbyt intensywnie, ewentualnie lekka gimnastyka lub joga wchodzi w grę. Zazwyczaj przed snem czytam jakąś niezbyt ciężką książkę, staram się, aby było to coś, po czym będzie mi się dobrze spało. Nie znoszę spać przy zapalonym świetle, ale ponieważ mój mąż czasem lubi iść spać nieco później, używam specjalnej maski do spania. Oczywiście bardzo szczelnie zasłaniamy również przed snem zasłony, aby nie obudziło nas wschodzące słońce. Nasze łóżko jest bardzo wygodne, kupiliśmy dobrej jakości, średnio-twardy materac sprężynowy z bambusa. Jest naprawdę wspaniały, chyba najwygodniejszy, na jakim dotychczas spałam. Bardzo ważna jest dla nas również pościel w jakiej śpimy. Staramy się wybierać pościel z naturalnej bawełny, w takiej najlepiej nam śpi, a już w ogóle najwspanialej jest w takiej świeżej, dopiero co zmienionej. Ostatnio kupiłam dla nas bardzo dobre prześcieradła Bawełna. Jest to bardzo dobra firma produkująca wspaniałe bawełniane prześcieradła w różnych wzorach i kolorach. My używamy zazwyczaj bawełnianych prześcieradeł z gumką, ponieważ takie nie ściągają się podczas snu z łóżka i wygodnie się na nich śpi. Dobrze jest mieć do spania oddzielną sypialnię, my mamy to szczęście, ze śpimy w oddzielnym od salonu pokoju. O wiele łatwiej jest się w takim pokoju wyciszyć. Wygodna pościel to dla nas podstawa, dlatego staram się zawsze kupować najwyższej jakości bawełniane prześcieradła.

Spanie zajmuje człowiekowi około jednej trzeciej jego życia, dlatego warto jest, aby spanie było wygodne. Im lepsze są warunki do spania i im lepiej człowiek się wysypia, tym lepiej funkcjonuje na jawie w codziennym życiu. Ważnym elementem dobrego snu jest odpowiednio dobrana pościel z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Nie ma nic lepszego spania niż ładne wzorzyste bawełniane prześcieradło z gumką, uwielbiam na takim prześcieradle spać, mam na nim zawsze cudowne sny i wstaję dobrze wyspana.