Dobre trasy rowerowe nad Baltykiem

Podróżowanie rowerem nad morzem ma specyficzny klimat, a sama radość z korzystania z klimatu nadmorskiego podczas wysiłku fizycznego jest bardzo duża. Wiele osób ceni sobie zdrowotne walory przebywania nad morzem (na przykład wdychania pożytecznego pierwiastka, jakim jest jod), a łączenie morskiego mikroklimatu z jazdą na rowerze, jest bardzo pożytecznym dla zdrowia zajęciem. Bałtyk jest pod tym względem najlepszą opcją dla rowerzystów mieszkających w naszym kraju.

Przemierzanie szlaków rowerowych nad Bałtykiem

wycieczka rowerowa nad bałtykiemNasze morze jest popularnym miejscem zarówno dla rowerzystów ceniących sobie krótkie wypady rowerowe, jak i wyprawy obejmujące setki kilometrów. Wśród rowerzystów lubujących się w rowerowych eskapadach z sakwami, popularne jest przemierzanie trasy nadmorskiej, liczącej sobie od 100 do ponad 300km. Najbardziej wprawieni wyprawowi rowerzyści są w stanie przemierzyć całą linię brzegową Polski, zarówno od strony zachodnie w okolicach Szczecina, jak i od wschodnich terenów niedaleko Gdańska i Elbląga. Jednak wycieczka rowerowa nad Bałtykiem dla rowerzystów średnio zaawansowanych, może prowadzić wśród terenów nadmorskich, przez które wytyczone są bardzo malownicze szlaki rowerowe. Trasy tego typu rozciągają się przez całe polskie wybrzeże, a ich odwiedzenie jest polecane dla każdego rowerzysty kochającego jeździć rowerem nad Bałtykiem. Szlaki rowerowe możemy zacząć od Półwyspu Helskiego, gdzie wytyczone są trasy prowadzące do przylądka Rozewie przez takie miejscowości jak Jurata, Jastarnia czy Władysławowo. Wybierając się tam, zwiedzimy niezwykłe tereny półwyspu, oraz zapoznamy się z bardzo malowniczymi lasami sosnowymi czy plażami. Ścieżki rowerowe w tych rejonach często biegną starymi nasypami kolejowymi, dzięki czemu jazda po nich jest dużo bardziej wygodna. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem dla turystów rowerowych nad Bałtykiem są okolice Łeby oraz Ustki. Trasy rowerowe poprowadzone w tych stronach są idealne dla rowerzystów MTB, gdyż miejscami przemierzamy piękne piaszczyste tereny, oraz mijamy wydmy.

Miejscami godnymi polecenia są także okolice Kołobrzegu, gdzie spotkamy się z urozmaiconym wybrzeżem klifowym oraz miejsce wysunięte najbardziej na zachód, czyli okolice wyspy Wolin. Jazdę w tych terenach możemy połączyć ze zwiedzaniem wioski Wikingów, która przyciąga maniaków i znawców historii plemion słowiańskich oraz germańskich z całej Europy oraz Świata. Możemy także zobaczyć bardzo ciekawe okolice Kamienia Pomorskiego, Świnoujścia oraz Dziwnowa.