Dobre rady w zakresie felg aluminiowych

 

Ten artykuł jest dla tych, którzy myślą o założeniu kilku opon z alufelgami do volkswagena i nie są pewni, co wziąć pod uwagę. Podzielę się tym, czego się nauczyłem. Mam nadzieję, że moje doświadczenia będą przydatne.  o to właśnie chodzi. Chcąc kupić nowe alufelgi warto jest najpierw sobie na nie zarobić, mnie nie było stać na nowości, więc postanowiłem kupić od znajomego używane. I nie żałuję. Pozostało tylko dopasowanie tych technicznych możliwości auta do felg. 

Alufelgi VW – o czym należy pamiętać?

najlepsze używane alufelgi vwDecydując się na wymianę opon z alufelgami, musimy wziąć pod uwagę rodzaj opon, które chcemy założyć. Z reguły VW szestnastocalowe koła, więc warto pozostać właśnie przy takim rozmiarze, a dlaczego? Bo cena opon rośnie wraz z rozmiarem opony i niższymi profilami. Najlepsze używane alufelgi VW są jedynymi, które idealnie pasują w moim VW. Wszystko odbyło się nawet bez centrowania. Trzeba być ostrożnym, ponieważ niektórzy kupili nowe opony z byle jakimi felgami bez zastanowienia. Niestety, musieli je oddawać, więc istotny jest tutaj odpowiedni dobór felg do marki i opon i w związku z tym warto jest zapytać się mechanika o ten dobór. Z mojego doświadczenia wiem, że należy przy wyborze opon również ustawić indeks nośności oraz prędkości, który nie może być niższy niż ten wskazany w karcie danych technicznych pojazdu. Mało kto o tym pamięta. Są firmy oferujące używane alufelgi. Oferują szeroką gamę felg aluminiowych do wszystkich typów klasycznych VW, od pierwszych żuków, po Golfa aż po transportery. Wybór jest szeroki i obejmuje asortyment alufelg w polerowanym, chromowanym lub szczegółowym wykończeniu. Felgi dostępne w czterech i pięciu śrubach. Istotną rzeczą jest też posiadanie ogromnego wyboru felg aluminiowych w różnych rozmiarach innych marek, takich jak na przykład BMW. Chciałbym powiedzieć jeszcze o tym, że opony samochodowe są jednym z obszarów, w których zabrudza się pojazd, ponieważ są wypełnione błotem i rozpryskami wody lub innymi produktami, które mogą znajdować się na ziemi.

Czyszczenie felg nie jest trudne, chociaż są bardzo brudne. Dawniej nie wiedziałem jak czyścić aluminiowe koła samochodu, ale teraz już wiem, że można to robić na różne sposoby, a nawet stosować domowe środki czyszczące. Najlepszym sposobem czyszczenia aluminiowych felg samochodu jest wykonanie czynności zalecanych przez wszystkich specjalistów i myjnie samochodowe. Jest to proces nieco dłuższy niż inne, ale przy którym uzyskasz oczekiwany efekt i gwarancję bezpieczeństwa,