Dobre kosmetyki o naturalnym składzie

Kobiety uwielbiają ciuchy, kosmetyki i perfumy. Tych trzech produktów nie może zabraknąć w domu każdej z nas. Lubimy się stroić, malować i pielęgnować naszą skórę najlepszymi produktami, które uchronią nas przed przedwczesnymi zmarszczkami. Dermatolodzy zalecają ograniczenia do minimum chemii i kosmetyków posiadających w swoim składzie konserwanty i środki zapachowe. Sztuczne dodatki mogą powodować alergię i uczulać delikatną skórę szczególnie na twarzy.

Działanie naturalnych kosmetyków

polecane kosmetyki naturalneDla nowo narodzonych dzieci, lekarze zalecają stosować specjalne kosmetyki, które w swoim składzie mają tylko naturalne składniki i jest ich minimalna ilość, a dodatkowo są hipoalergiczne. Delikatna i wrażliwa skóra łatwo reaguje wysypką i zaczerwienieniem na zbyt silne środki myjące, dlatego tak ważny jest ekologiczny skład produktów używanych do codziennej pielęgnacji. Polecane kosmetyki naturalne są przeznaczone dla każdego z nas z podziałem na poszczególne rodzaje skóry. Kremy do cery suchej, naczynkowej, tłustej i mieszanej, będą miały różny skład, ale taką samą krótką datę ważności. Kosmetyki bez chemii koniecznie po otwarciu należy przechowywać w chodnym miejscu, najlepiej w lodówce i zużyć w ciągu trzech miesięcy od otwarcia. Skład takich kosmetyków stanowią naturalne olejki, wyciągi roślinne, masła, oraz ekstrakty z owoców. Ich wysoka skuteczność i tolerancja przez najbardziej wrażliwą skórę powoduje, że są coraz częściej wybierane przez klientki. Producenci kosmetyków co jakiś czas wprowadzają na rynek nowe produkty zawierające unikalne połączenia, które w widoczny sposób wpływają na poprawę wyglądu skóry i włosów. Obecnie powszechnie stosowane w kosmetykach naturalnych są: olej kokosowy, masło shea, olejek avocado i mleko ryżowe. Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze na kosmetykach, to możemy sami w domu wykonać taki krem, ponieważ wszystkie niezbędne składniki posiadamy w swojej kuchni i lodówce. Ważne są jedynie proporcje, oraz należy wybierać takie komponenty, które będą bezpieczne dla naszego typu cery.

Ogólnie dostępne kosmetyki w drogeriach i sklepach kosmetycznych, posiadają sporą ilość olejów mineralnych, konserwantów i są testowane na zwierzętach. Domowy krem będzie w stu procentach naturalny, a jego koszt to jednie cena jaką musimy ponieść za zakupione produkty spożywcze. Ważną cechą polecanych kosmetyków jest fakt, że nie są perfumowane i nie zawierają alkoholu, który wysusza skórę i może powodować podrażnienia. Kosmetyki w wysokich temperaturach szybko się psują, dlatego lodówa jest najlepszym miejscem na ich przechowywanie.