Do przeprowadzki zamówiłem taksówkę bagażową

Pracuję dla dużej firmy ubezpieczeniowej, w której jestem dyrektorem. Moja praca polega głównie na wizytowaniu podległych mi oddziałów i kontrolowaniu procesów związanych z dokumentacją zawieranych polis ubezpieczeniowych. Pracuję w Warszawie i mam swoje służbowe mieszkanie, które z różnych przyczyn muszę często zmieniać. Wynika to z tego, że mój pracodawca podpisuje z wynajmującymi krótkoterminowe umowy. Ostatnio też musiałem się przeprowadzić, bo skończyła się umowa wynajmu dla mojego mieszkania.

Taksówkę bagażową zamawiam nawet w nocy

taksówka bagażowa - warszawaKiedy ostatnio się przeprowadzałem to miałem do zabrania tylko kilka dużych kartonów. Mieszkanie służbowe zawsze jest umeblowane, więc mebli nie muszę nigdzie przewozić. To jest bardzo wygodne rozwiązanie, bo przy przeprowadzaniu potrzebuję jedynie zabrać swoje rzeczy osobiste. Te zaś mieszczą się w kilku dużych pudełkach. W sumie to nawet w kilkunastu, bo jakby dokładnie policzyć kartony przy ostatniej przeprowadzce to wyszłoby, że było ich kilkanaście. Przeprowadzką nie muszę się stresować, bo zawsze pomaga mi w tym taksówka bagażowa – Warszawa to miasto, w której taki transport bagażu można zamówić w każdej korporacji taksówkarskiej. No i właśnie ostatnio jak się przeprowadzałem to również zamówiłem bagażówkę. Najlepsze jest to, że służbowe mieszkanie opuszczałem w nocy, ale zdążyłem się wyrobić, zanim skończyła mi się umowa najmu. Na szczęście taksówki bagażowe jeżdżą przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Można je zamówić nawet w środku nocy. Przekonałem się o tym ostatnio, kiedy przeprowadzałem się praktycznie przed północą. Samochód dostawczy z korporacji taksówkarskiej podjechał pod mój blok praktycznie kilka minut przed północą. Wcześniej musiałem wszystkie spakowane kartony znieść na dół. Potem zapakowałem je do dostawczaka, którego kierowca zawiózł wszystko pod nową lokalizację. Za taksówkę bagażową musiałem zapłacić z własnych pieniędzy, ale na wszystko wziąłem fakturę, którą zrekompensował mi później mój pracodawca. Na całe szczęście za przeprowadzkę nigdy nie płacę ze swoich.

Kiedy trzeba się przeprowadzić i ma się do zabrania jedynie kilka kartonów to można skorzystać z taksówki bagażowej. Takie taksówki to najczęściej duże samochody dostawcze, które mogą przewieźć dużą ilość bagażów. Ja praktycznie przy każdej przeprowadzce zamawiam taki większy samochód oferowany przez jedną z korporacji taksówkarskich. Ostatnia moja przeprowadzka miała miejsce w nocy praktycznie tuż przed północą, ale z bagażówek można skorzystać przez całą dobę.