Dlaczego warto zlecić montaż anten satelitarnych?

Samodzielne montowanie anteny satelitarnej może nastręczać indywidualnemu klientowi wielu problemów. Nie tylko wymaga fachowej wiedzy, ale także posiadania odpowiednich narzędzi, takich jak wiertarka, kątomierz czy kołki rozporowe. Jest to także często praca na wysokościach. Żeby jakość transmisji w naszym telewizorze była jak najlepsza, ważne jest ustawienie masztu antenowego pod odpowiednim kątem, zwróconym w stronę satelity naziemnej, która odbija sygnał do poszczególnych domów. 

Jak zaplanować montaż anteny satelitarnej?

anteny satelitarneSamodzielny montaż masztu antenowego jest niewskazany. Co prawda, użytkownik może pokusić się o samodzielne montowanie anteny, ale jeżeli nie posiada odpowiedniej wiedzy i odpowiednich narzędzi, lepiej niech zleci taki montaż odpowiedniej ekipie. Profesjonalna ekipa dojedzie do naszego domu, jak również będzie miała przygotowany taki sprzęt, jak wiertarki, czy elementy konstrukcji stalowej masztu. Pierwszym krokiem działania takiej ekipy jest obliczenie odpowiedniej odległości anteny od dekodera. Odpowiednio spełnione parametry odległości sprawią, że jakość przesyłu telewizji cyfrowej będzie jak najlepsza. Za pomocą specjalnych urządzeń, przytwierdzają oni maszt anteny do ściany domu i z pomocą specjalnych śrub mocują talerz do podłoża. Anteny odbiorcze muszą zwrócone być w odpowiednim kierunku, tak by łapały sygnał z satelity naziemnej. Żeby złapać sygnał, potrzebne są specjalne wyliczenia co do kąta ustawienia satelity. Anteny satelitarne nie przytwierdza się śrubami ściśle do powierzchni ścian, trzeba pozostawić odpowiednią ilość luzu, tak by możliwe było obracanie satelity. Trzeba także pod uwagę wziąć kąt odchylenia masztu. Posiadanie większej ilości odbieranych kanałów na naszym telewizorze wymaga ustawienia dokładniejszych parametrów ustawienia masztu. Dlatego też nie jest to proste, by ustawić antenę pod dokładnym kątem. Telewizja cyfrowa również obiecuje użytkownikowi odbieranie programów w jakość HD. Do ulepszenia jakości sygnałów służy także urządzenie, takie jak konwertor. Konwerter wzmacnia jakość sygnału naziemnego, jak również może chronić odbiór satelitarny przed szumami transmisji, spowodowanymi złymi warunkami pogodowymi. Fachowa firma, zajmująca się montażem anten pomoże nam także w naprawie ewentualnej awarii takiej anteny. 

Nie warto zabierać się samemu za montaż i naprawę anten satelitarnych. Anteny odbiorcze to czułe urządzenia, które ciężko jest dostroić tak, by działały bez zarzutu, transmitując odbiór w jakości HD. Trzeba posiadać wiedzę, odnośnie tego jak ustawić dany odbiornik, pod jakim kątem, jak zamontować kable antenowe czy jaki konwerter najlepiej jest zastosować. Profesjonalna ekipa montująca posiada również odpowiedni sprzęt do wykonywania prac na wysokościach.