Dlaczego warto kupić tester wtryskiwaczy?

Każdy szanujący się mechanik wie, że sprawne wtryskiwacze to element, który jest niezbędny jeśli chodzi o dobrą pracę silnika diesla. Najgorszą zmorą są jednak często zapchane wtryski paliwowe. Poprzez tę usterkę silnik często traci swoją moc, pomimo tego iż zużycie paliwa relatywnie wzrasta. Jednym z gorszych efektów ubocznych takiej sytuacji jest także głośna praca silnika, i to właśnie te symptomy powinny w naszej głowie zapalić światełko, że nasze autko potrzebuje fachowej pomocy specjalisty. 

Jak istotne jest użycie testera wtryskiwaczy?

tester wtryskiwaczy dieslaJeśli tylko zauważymy takie symptomy, to powinniśmy niezwłocznie udać się na stację diagnostyczną, czy też do mechanika, gdyż ta usterka jest w stanie w jednym momencie kompletnie unieruchomić auto. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi tester wtryskiwaczy diesla. Jeśli nasze auto nie daje nam żadnych martwiących sygnałów, takich jak te wymienione na wstępie, to możemy taką kontrolę za pomocą testera wykonywać mniej więcej co sto tysięcy kilometrów. Profesjonalny tester wtryskiwaczy to pewność, że badanie wykonane przez mechanika jest w stu procentach relatywne do rzeczywistości, i na pewno dokładne. Nie opłaca się lekceważyć symptomów, gdyż wymiana zepsutych wtryskiwaczy może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych, a to już nie są małe pieniądze. Wtryski na stacji diagnostycznej są wyjmowane a następnie czyszczone, jeśli stwierdzono zanieczyszczenia. Testery często są również wyposażone w myjki. Po wyczyszczeniu wtryskiwaczy są one testowane. Zabieg ten pozwala określić ich szczelność, ilość wtryskiwanego paliwa czy też jego przelew. Jeśli okaże się, że wtryskiwacze niestety już nie nadają się do dalszej jazdy to znak, że albo będziemy musieli wydać dużo pieniędzy, albo musimy pożegnać się z naszym autem,jeśli ta wymiana nie jest opłacalna z punktu widzenia wartości całego samochodu. Wtryskiwacze można również w tańszy sposób zregenerować, jeśli oczywiście się jeszcze da to zrobić. 

Regeneracja wtryskiwaczy to nic innego, jak diagnostyka i czyszczenia za pomocą testera wtryskiwaczy diesla, który jak wcześniej było wspomniane, może być również wyposażony w myjkę ultradźwiękową. Dobry tester może zawierać również mikroskop, który pozwala ocenić stopień zanieczyszczenia, gdyż część z nich może nie być widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli po tych wszystkich zabiegach wtryskiwacze przejdą pomyślnie ponowny test, czyli szczelność i dynamika wtrysku będzie prawidłowa, to będziemy mogli się cieszyć tym, że przy znacznie mniejszym koszcie, naprawiliśmy nasze auto.