Dlaczego dokonałem wyboru paneli 3D

Zastanawiałem się, jak wyremontować mieszkanie. Od paru miesięcy zbierałem środki na generalny remont, taki był wykonany bardzo dawno. Poza tym pomyślałem, że mieszkaniu przydałoby się odświeżenie wizerunkowe. Spodobały mi się panele, które chciałem zamontować w miejsce dawnej boazerii. Pozostało wybrać odpowiedni model. Pojechałem do sklepu budowlanego i zacząłem przyglądać się ofercie.

Moją uwagę zwróciła kolekcja paneli 3D

panele 3DNa początku zastanawiałem się nad zwyczajnym pomalowaniem ścian farbą. Już byłem na tym dziale, kiedy zatrzymałem się nagle w miejscu, gdzie rozstawiono panele 3D. Wyobraźnia podpowiedziała mi, że może to być świetny pomysł. Moją uwagę przykuły szczególnie trójwymiarowe panele w kolorze szarym, układające się w kształt pszczelich komórek. Wyglądały bardzo nowocześnie, choć ich zamontowanie wymagałoby kompletnego przemianowania wyglądu mieszkania. Pomyślałem, że w końcu robię remont generalny, więc zmiana wystroju o trzysta sześćdziesiąt stopni będzie wykonalna. Dokonałem zakupu kilkunastu metrów kwadratowych paneli oraz innych przyborów potrzebnych do remontu. Firma budowlana dostarczyła mi panele 3D wprost do mieszkania, więc mogliśmy ze szwagrem niezwłocznie przystąpić do remontu. Po skuciu ścian i ponownym ich otynkowaniu zaczęliśmy montować panele. Ułożyliśmy z nich ciekawy wzór, do którego dobraliśmy potem częściowo stare meble, częściowo nowo zakupione. Całość prezentowała się na tyle ciekawie, że postanowiłem dokupić panele 3D w większej ilości do jeszcze niewyremontowanych pokojów. Tym samym owe panele skończyły na ścianach praktycznie w każdym zakątku mojego mieszkania. Efekt był powalający, całość zmieniła swój wizerunek zdecydowanie na lepsze. Montaż również nie okazał się zbyt skomplikowany, mało tego! Była przy tym naprawdę dobra zabawa, a układanie przeróżnych wzorów przypominało tworzenie różnokolorowej mozaiki. Szwagier podłapał pomysł z panelami i sam zamówił do swojego mieszkania dwa zestawy. Obiecałem mu pomoc przy remoncie, tak samo jak on pomógł w moim.

Rozwiązanie okazało się świetne. Wcześniej nijakie ściany zostały zaaranżowane w nowoczesny design, a ze starego mieszkania zrobiliśmy coś zupełnie nowego i eleganckiego. Panele 3D stanowią bardzo dobry wybór dla każdej osoby, która chciała sprawić, żeby jej mieszkanie zaczęło wyglądać niczym lokale prezentowane w katalogach mody budowlanej. Ich montaż nie jest żadnym problemem nawet dla laika – istnieją poradniki mówiące od zera, jak przeprowadzić instalację takich paneli.