Dla kogo biżuteria z turkusem?

Jednym z piękniejszych kamieni szlachetnych jest turkus. Wykorzystywany jest on głównie w celach jubilerskich, ponieważ pięknie zdobi urodę kobiet. Turkus wykorzystywany jest do różnych form ozdób ciała między innymi do kolczyków, wisiorków i bransoletek. Biżuteria turkusowa pasuje dla określonego typu urody i do określonej sytuacji, jednakże każda z kobiet może zakładać ten rodzaj biżuterii z tym kamieniem.

Komu najbardziej pasuje biżuteria turkusowa?

stylowa biżuteria srebrna z turkusemTurkus jest odmianą koloru niebieskiego, a więc tego typu biżuteria będzie pasować do kobiet, które mają oczy w kolorze niebieskim bez znaczenia jaki jest to odcień niebieskiego. Stylowa biżuteria srebrna z turkusem bardzo ładnie będzie komponować się w urodzie delikatnej, wiosennej a więc tutaj warto wspomnieć o blondynkach, które mają długie włosy oraz brzoskwiniową cerę z różowymi policzkami. Turkus będzie również ładnie się komponował szatynkom z zielonymi oczami. Najlepiej, aby były to kolczyki które będą pasować do stroju. Turkus nie można zakładać do byle jakiego ubrania. Jest to kamień szlachetny i bardzo elegancki, który nada się do wytwornych uroczystości. Biżuteria z turkusem będzie pasować też do określonych kolorów do których można zaliczyć kolor czarny. Wiadomi, że czarny oczywiście pasuje do wszystkiego, jednakże turkus w tej kompozycji będzie podkreślał piękno kobiety oraz jej tajemnicę. Ponadto biżuteria turkusowa będzie pasować kobietom, które założą sukienkę w kolorze żółtym, czerwonym lub też pomarańczowym. Generalnie biżuteria z turkusem, jako dodatek zawsze ładnie będzie komponować się z ciepłymi barwami. Jest to kolor głównie noszony przez dziewczyny młode, jednakże nie stoi nic na przeszkodzie, aby i starsze panie mogły zakładać długie naszyjniki z wisiorem, w których dominować będzie kamień turkusowy. Szczególnie ładnie pasować będzie kobietom które mają naturalnie siwe włosy i niebieskie oczy. Turkus jest również kojarzony z kamieniem romantycznym, w związku z tym jest to kamień szlachetny będący często elementem głównym pierścionków zaręczynowych i bez względu na to jaką kobieta ma urodę, na pewno ucieszy się z takiego pierścionka od swojego ukochanego. Biżuteria z turkusem będzie również odpowiednią biżuterię dla panny młodej. Niebieski akcent na ślubie jest mile widziany.

Można powiedzieć, że turkus jest kamieniem uniwersalnym, który pasuje do wielu sytuacji i wielu typów urody. Będzie on odpowiedni zarówno dla młodych dziewczyn, jak i dla starszych pań. Niemniej jednak najlepiej jest go zakładać podczas oficjalnych uroczystości aczkolwiek ładnie będzie prezentował się również podczas zwykłych spacerów oraz randek.