Czym charakteryzuje się pokrowiec elastyczny?

Firmy cateringowe, a także restauracje wkładają dużo czasu i wydatków na czyszczenie tapicerki krzeseł i kanap obecnych w restauracjach oraz salach bankietowych. W czasie przyjęć czy nawet zwykłych kolacji są one narażone na plamy z jedzenia, niektóre bardzo trudne do wywabienia z mebla. Dzięki pokrowcom elastycznym wydatki te są znacznie zmniejszone. Sprzątanie po przyjęciach okazuje się być znacznie szybsze.

Miejsca zastosowania pokrowców elastycznych

pokrowce elastyczneMeble w miejscach, w których spożywa się posiłki są narażone na plamy. Nie tylko w restauracjach czy salach bankietowych, ale również w jadalniach domów prywatnych.  Niektóre produkty spożywcze i napoje mogą wyrządzić duże szkody tapicerkom foteli, krzeseł lub kanap. Przykładowo, trudne do wywabienia wino lub czekolada. Aby zaoszczędzić czas na czyszczeniu i wydatek na usługach tapicerskich, swoje zastosowanie znajdują pokrowce elastyczne zakładane na meble. Jest to doskonały przykład, jak w niedrogi sposób można zwiększyć funkcjonalność mebli, ponieważ nie będzie trzeba ich odstawiać do czyszczenia po jednym zabrudzeniu. Takie materiałowe osłony sprawdzają się doskonale zarówno w restauracjach, jak i w firmach cateringowych, które same zajmują się przygotowaniem sal bankietowych. Dodatkową zaletą stosowania pokrowców elastycznych, jest elegancki wygląd jaki zyskują dzięki nim meble. Doskonale sprawdza się to podczas takich okazji jak ślub, chrzest czy bankiet. Wszystkie krzesła będą miały taki sam, elegancki wygląd, co na pewno zwiększy walory estetyczne całej sali. Niezależnie od rodzaju plamy, materiał o wysokiej gramaturze zabezpiecza mebel przed jej wniknięciem, a dodatkowo jest łatwiejszy w czyszczeniu niż tapicerka. Pokrowce elastyczne mogą być wykonywane na wymiar, dzięki czemu można je idealnie dopasować zarówno do wysokości oparcia, jak i długości nóg, na które zakładane są stópki z ekoskóry. Wśród tak zwanej bielizny stołowej, do które zaliczane są wszelkiego rodzaju serwety i obrusy, a także pokrowce, materiały te mają na celu zwiększanie estetyki mebli i ochronę przed zabrudzeniami.

Dzięki takim produktom jak pokrowce elastyczne, meble w restauracjach a także na salach bankietowych mogą być utrzymane w czystości przez dłuższy czas. Plamy spowodowane produktami spożywczymi mogą w wielu przypadkach zniszczyć krzesła, fotele lub kanapy, dlatego warto jest je jak najlepiej zabezpieczać. W ten sposób oszczędza się wydatki, które musiałyby zostać przeznaczone na oddanie zabrudzonych mebli do tapicera.