Czy warto stosować izolację ze styropianu posadzkowego?

Styropian to powszechnie stosowany materiał termoizolacyjny, od którego w dużym stopniu zależy izolacyjność cieplna naszego budynku. Od tego parametru zależeć będą późniejsze koszty, ponoszone za ogrzewanie lokalu, zatem nic dziwnego, że poszukujemy najskuteczniejszych rozwiązań, które pozwolą nam znacznie zaoszczędzić w tej kwestii. Najczęściej pamiętamy o izolacji elewacji, ale czy stosujemy równie skuteczne rozwiązanie na posadzkę?

Właściwości styropianu posadzkowego

styropian posadzkowy bydgoszczBudowa każdego domu zaczyna się od wylania fundamentów. Okazuje się, że duża część inwestorów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest odpowiednia termoizolacja tego elementu i jak ogromne znaczenie ma na późniejszy bilans energetyczny budynku. Dla ograniczenia uciekania ciepła do gruntu stosuje się zwykle styropian, jednak nie jest dobrym pomysłem użycie tego samego materiału, który przeznaczony jest również do izolacji elewacji. Zamkniętokomórkowa budowa tego materiału co prawda zapewnia mu odporność na wilgoć, jednak stałe oddziaływanie i napór wody gruntowej na izolacje fundamentu mogłoby wpływać niekorzystnie na funkcjonalność tego rozwiązania. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania odpowiednio wykwalifikowanej ekipie, która położy dla nas odpowiedni styropian posadzkowy Bydgoszcz jest siedzibą kilku godnych polecenia firm, które oferują tego typu usługi. Jak zatem wybrać najlepszych fachowców, którzy zajmą się wykonaniem zadania w sposób rzetelny i odpowiedzialny? Przede wszystkim nie powinniśmy kierować się jedynie ceną wykonania usługi. Zaniżone koszty mogą wręcz skłonić nas do pewnych wątpliwości co do jakości realizacji powierzonych specjalistom zadań. Jak wiadomo, polecenie pochodzące od osób z najbliższego otoczenia są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Warto zatem popytać wśród znajomych lub rodziny. Być może ktoś w ostatnim czasie korzystał z usług jakiejś godnej zaufania firmy. Jeśli nie uda nam się w ten sposób pozyskać żadnego kontaktu, wówczas z pomocą może nam przyjść sieć i dostępne w niej fora budowlane.

Odpowiednio dobrany materiał termoizolujący jest w stanie znacząco obniżyć koszty ponoszone na ogrzewanie budynku. Najczęściej inwestorzy stosują styropian jedynie na elewację, ignorując znaczenie właściwego zaizolowania również fundamentów oraz posadzki budynku, a takie działanie znacząco poprawia bilans energetyczny całego lokalu. Okazuje się jednak, że styropian oraz sposób jego montażu różni się od tradycyjnego, dlatego dobrym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania wykwalifikowanej ekipie fachowców.