Czy można zarobić na starych akumulatorach?

Co najczęściej robimy ze starymi akumulatorami, które wyjęliśmy ze swoich samochodów? Najczęściej odkładamy je gdzieś na bok z myślą, że zajmiemy się tym później. Po kilku latach okazuje się, że starych akumulatorów uzbierało się już kilka. Jako, że nie do końca wiemy co z nimi zrobić to zostawiamy je na kolejnych kilka lat. Tymczasem na starych i zużytych akumulatorach można całkiem nieźle zarobić. Można sprzedać własne, a nawet zająć się zbieraniem ich od ludzi, którzy nie wiedzą co z nimi zrobić.

Ile dostaniemy w skupie za zużyty akumulator?

skupy zużytych akumulatorówJeśli mamy w garażu lub innym miejscu stare i niepotrzebne akumulatory to możemy je sprzedać. Wystarczy jedynie znaleźć najbliższy skup złomu. Na każdym złomowisku skupują również akumulatory. Każdy punkt skupu płaci za kilogram takiego sprzętu inną stawkę. Warto poświęcić chwilę na wykonanie kilku telefonów i sprawdzenie cen skupu w poszczególnych punktach. Jeśli mamy tylko jeden akumulator to cena skupu nie będzie miała takiego znaczenia jak wówczas gdy uzbieraliśmy kilka sztuk takich zużytych baterii. Generalnie można napisać, że skupy zużytych akumulatorów płacą około trzech złotych za kilogram. Cena jest uzależniona od miasta, w którym skup działa. Na cenę, jaką dostaniemy, wpływ mają również ceny surowców, które w takim akumulatorze się znajdują i które są potem odzyskiwane. Takie urządzenia do przechowywania energii elektrycznej potrafią jednak całkiem sporo ważyć. Średniej wielkości akumulator samochodowy waży kilkanaście kilogramów, ale są też takie akumulatory, które ważą nawet do trzydziestu kilo. Jak sobie łatwo przeliczyć za jedną sztukę w skupie dostaniemy kilkadziesiąt złotych. Gdyby zająć się zbieraniem takich starych zasobników energii zarobkowo to można by osiągnąć całkiem przyzwoity dzienny dochód. Akumulatory ważą tyle dlatego, że składają się z płytek ołowianych i to właściwie ten surowiec jest w nich najcenniejszy. W każdym razie sprzedaż pięciu akumulatorów do skupu oznacza, że zarobimy na nich nawet około dwustu złotych.

Wartość surowców odnawialnych w ostatnim czasie bardzo mocno wzrosła. Wynika to z tego, że jest ich po prostu coraz mniej. Dlatego właśnie bardzo opłacalne jest oddanie starych akumulatorów do skupu. Tym bardziej, że kupno nowego akumulatora do samochodu to wydatek rzędu kilkuset złotych. Można więc sobie ten wydatek trochę zrekompensować sprzedając zużyty akumulator. Zawsze to kilkadziesiąt złotych, które zostanie w kieszeni. Punkty skupu znajdziemy w każdym dużym i małym mieście.