Czy korki pneumatyczne są drogie?

Instalacje, przez które przepływają różnego rodzaju ciecze, są bardzo narażone na występowanie rozszczelnień. Mogą one skutkować tym, że dana instalacja przestanie całkowicie spełniać swoje funkcje. W takim wypadku gdy dojdzie do jakiś rozszczelnień w instalacji produkcyjnej, należy jak najszybciej się ich pozbyć.

Ile kosztują korki pneumatyczne?

korek pneumatycznyObecnie istnieje bardzo wiele różnego rodzaju instalacji, przez które transmitowane jest medium w postaci cieczy. Mogą być to takie instalacje jak kanalizacja, instalacja wodociągowa, czy wiele różnego rodzaju instalacji produkcyjnych. W tego typu instalacjach jest bardzo duży problem z zachowaniem szczelności. Jest to szczególnie widoczne w przypadku, gdyż przez daną instalację przepływa jakaś ciecz o właściwościach żrących, jak ma to miejsce w przypadku produkcji środków farmakologicznych. Gdy w takich instalacjach dojdzie do powstania rozszczelnień, może to nieść ze sobą bardzo negatywne skutki. W przypadku instalacji kanalizacyjnej czy też wodociągowej może to oznaczać bardzo duże utrudnienia dla osób, które z takich instalacji korzystają. W przypadku zaś instalacji produkcyjnych ich rozszczelnienie może powodować znaczny spadek wydajności pracy w zakładzie produkcyjnym. Dlatego tez należy dbać o to, żeby w przypadku wystąpienia rozszczelnień takich instalacji jak najszybciej je załatać. Do tego w obecnych czasach bardzo często wykorzystuje się korek pneumatyczny. Korki pneumatyczne umożliwiają bardzo szybkie rozwiązanie problemów z wystąpieniem nieszczelności różnych instalacji. Mogą one być używane do łatania nieszczelności przewodów hydraulicznych, jak również przemysłowych rurociągów. Obecnie korki te są podstawowym wyposażeniem wielu ekip, które zajmują się remontem i tworzeniem instalacji hydraulicznych. Dużą i podstawową zaleta takich korków jest fakt, że do ich użycia nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt. Aby zamontować korek wystarczy na chwilę odciąć przepływ medium przez daną instalację, a następnie zamontować dany korek ręcznie. W ten sposób można bardzo szybko przywrócić właściwą pracę danej instalacji. Korki mogą być użyte tymczasowo, do czasu zespawania ubytku w danej instalacji, albo mogą być też zamontowane na stałe – do tego trzeba dokupić jednak idealnie dopasowany korek pneumatyczny wysokiej jakości.

Usterki instalacji takich jak rurociągi przemysłowe czy też kanalizacja mogą się wiązać z bardzo poważnymi następstwami. Dlatego też, w przypadku jakiegoś ubytku w takiej instalacji należy go jak najszybciej załatać. Jest to jedyny sposób, aby uchronić się przed długotrwałym brakiem możliwości korzystania z danej instalacji.