Czy graffiti można zamalować?

Właściwe wykonane, profesjonalne graffiti jest traktowane jako dzieło sztuki. Problem pojawia się jednak, gdy graffiti umieszcza się ono w miejscach, które nie są przeznaczone do tego typu grafik, lub wykonano je niechlujnie. Tego typu niechciane napisy czy grafiki mogą bowiem skutecznie zepsuć wygląd budynku. Usuniecie graffiti nie jest proste, dlatego najlepiej zlecić je profesjonalistom.

Jak skutecznie usunąć graffiti?

usuwanie graffiti w ŁodziGraffiti, o ile jest wykonane przez profesjonalistów i umieszczone w miejscu do tego przeznaczonym, może być świetną ozdobą elewacji budynków czy  muru. Niestety, obecnie jest ono często wykonywane przez osoby nie posiadające odpowiedniego przeszkolenia czy talentu graficznego, wobec czego pojawia się na fasadach budynków prywatnych w formie wulgarnych napisów czy nieestetycznych grafik. W takim wypadku jedynym wyjściem jest usuwanie graffiti w łodzi można najłatwiej znaleźć firmę, która zajmuje się usuwaniem takich niechcianych dzieł sztuki. Dlaczego graffiti nie powinno się usuwać samodzielnie? Ze względu na niskie prawdopodobieństwo powodzenia samodzielnego usunięcia takiej grafiki. Zwykłe zamalowanie farbą do elewacji nie daje stuprocentowej gwarancji powodzenia, ze względu na to, że farby w sprayu bardzo często zaczynają  w krótkim czasie przebijać warstwę farby elewacyjnej. Dlatego też, usuwaniem graffiti powinni się zajmować jedynie profesjonaliści, wyposażeni w skuteczne środki chemiczne i sprzęt. Firmy takie wykorzystują kilka metod radzenia sobie z niechcianymi grafikami. Najczęściej używana polega na kilkukrotnym nakładaniu nowych warstw specjalnej farby na elewacje do momentu, aż graffiti przestanie przebijać. Jest to metoda czasochłonna, wymaga stosowania dużych ilości farby i cierpliwości. Drugi sposób polega na poprzedzeniu malowania elewacji usunięciem graffiti przy pomocy specjalnych rozpuszczalników. Środki te dokładnie i skutecznie wnikają w głębsze warstwy ściany, skutecznie usuwając farbę w aerozolu. Ten sposób jest zdecydowanie mniej czasochłonny dodatkowo nie wymaga stosowania tak dużych ilości farby do zamalowania miejsca po graffiti. Ostatnią często stosowaną metoda, jest używanie silnego strumienia wody pod ciśnieniem do usunięcia graffiti.

Jak widać, jedynie specjalistyczne firmy są w stanie skutecznie usunąć niechciane grafiki czy napisy z elewacji naszego domu. Wynika to z faktu, ze w farby w aerozolu bardzo mocno wnikają w ściany budynku, przez co nie jest możliwe ich zamalowanie czy inne domowe sposoby na pozbycie się grafik ze ścian.