Co wiedzieć o transporcie towarów z Chin?

 

Kupowanie w Chinach z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, również wśród przedsiębiorców. Bardzo często europejskie firmy zamawiają w Chinach produkty, które później sprowadzają pod własną marką na rodzimym rynku. Pozwala to im na osiągnięcie znacznie wyższej marży ze sprzedaży.

Na czym opiera się eksportowanie towarów z Chin?

eksport towaru z chin do polskiKoszty produkcji w krajach europejskich są bardzo wysokie, z tego też względu marża osiągana ze sprzedaży takich towarów jest niezwykle niska. Wiele krajów europejskich z tego też względu decyduje się na zamawianie w Chinach odpowiadających im towarów, a następnie sprzedawanie ich na rodzimym rynku pod własną marka. Z tego też względu w ostatnich kilku latach tak popularny stał się sprawny eksport towaru z chin do polski. Wiele firm w Polsce obecnie decyduje się na taki sposób dystrybucji towarów, co oczywiście wymusza na nich przemyślenie odpowiedniego sposobu na eksportowanie towarów z tak odległego od nas kraju jakim są Chiny. Duża odległość powoduje, że transport samochodowy w tym przypadku jest kompletnie nie opłacalny – sprowadzanie towarów tą formą transportu trwałoby bowiem zdecydowanie zbyt długo. Wydaje się że znacznie lepszym sposobem jest skorzystanie z transportu morskiego lub też lotniczego, gdyż te formy transportu trwają znacznie krócej a dodatkowo pozwalają na jednorazowe przetransportowanie bardzo dużych ilości produktów. Oczywiście samodzielne zorganizowanie tak  wymagającego logistycznie transportu mogłoby przerosnąć nasze możliwości. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług odpowiedniego przewoźnika, który samodzielnie zorganizuje cały transport towaru, od jego wyjazdu z fabryki, do dotarcia do portu czy lotnisko, aż po jego wyładunek w Polsce. Oczywiście bardzo duża liczba takich przewoźników działa także na rynku chińskim, dzięki czemu firmy chcące zakupywać towary w Chinach również mogą skorzystać z takiego ułatwienia. W ten sposób można znacznie przyśpieszyć czas potrzebny na dotarcie towarów do naszego kraju, głównie dzięki znajomości zasad panujących w Chinach i sposobach na przyspieszenie całej procedury. Nie bez znaczenia jest także fakt, że tacy przewoźnicy są także zaznajomieni z zapisami dotyczącymi kosztów  Vat przy sprowadzaniu towarów z Chin.

Sprowadzanie towarów z krajów zagranicznych jest obecnie bardzo popularne, również wśród przedsiębiorców. Oczywiście należy pamięta o tym, że taki transport należy odpowiednio zorganizować. Jest to bardzo ważne, aby uniknąć zwiększonych opłat i opóźnień w dotarciu towarów do punktów sprzedaży.