Co warto wiedzieć o karmach dla psów?

 

Karma dla naszego psa nie powinna być wybierana w lekceważący sposób. Ludzie dbają o swoje pożywienie, a przy tym o odpowiednią ilość różnych składników odżywczych, witamin czy minerałów, zróbmy to samo dla naszego psa. On też potrzebuje określonych ilości konkretnych składników, postaram się nieco opowiedzieć o tym temacie z własnych doświadczeń, choć zachęcam oczywiście do czytania fachowej literatury na ten temat. Pozwoli to zweryfikować wszelkie informacje, które przecież są ciągle poprawiane.

Jaką karmę warto zakupić swojemu psu?

canagan scottish salmonNiezwykle istotne jest, żeby pies w swojej karmie posiadał odpowiednią ilość białka. Mimo wszystko są to zwierzęta potrzebujące dużych ilości mięsa. Dlatego też powinniśmy zadbać o to by w karmie znajdowało się dużo białka, które można łatwo przyswoić. Z pewnością to pochodzące z ryb jest niezwykle łatwo i dobrze przyswajalne, dlatego można kupować karmy które je zawierają. Poza tym kwasy tłuszczowe omega-3 są naprawdę ważne zarówno dla ludzi jak i dla psów, ich także nie powinno zabraknąć w diecie naszego pupila. Oczywiście ważne są też inne rzeczy jak witamina D czy selen. Karma musi zawierać to wszystko w rozsądnych ilościach. Poza tym naprawdę dobrze jest, jeśli jest bezzbożowa. Jest tak ze względu na mniejsze ryzyko wystąpienia chorób wątroby, nerek czy serca. Musimy zadbać o nasze psy na naprawdę wielu płaszczyznach. Potrzebują zarówno dużo ruchu jak i odpowiedniej diety. To od nas zależy jaką karmę zjada nasz pies, więc zakupmy coś naprawdę dobrego i zdrowego. Swojemu pupilowi kupuję ostatnio canagan scottish salmon, która to karma mu naprawdę smakuje. Trzeba zwracać uwagę też na to, co lubi nasz pies. On sam czuje co najlepiej smakuje, a co za tym idzie których składników odżywczych mu potrzeba w przeważających ilościach. Dobre są karmy, które są produkowane przy użyciu standardów wymaganych przy jedzeniu dla ludzi. Można spodziewać się naprawdę wysokiej jakości takiego produktu, także sprawdźmy dokładnie opis konkretnej karmy którą pragniemy zakupić. Wszelkie informacje powinny być udostępnione przez producenta.

Jestem pewien, że dobro naszych pupilów jest niezwykle ważne dla każdego. Dlatego powinniśmy dokształcić się z zakresu diety dla psów. One potrzebują odpowiedniego pożywienia, a my powinniśmy im go dostarczyć. Nie możemy dbać tylko o siebie, psy na nas liczą, dlatego nie zawiedźmy ich zaufania. Z pewnością powinniśmy traktować je jak przyjaciół, bo tym w istocie są psy dla nas. Dobro przyjaciół jest z pewnością niezwykle ważne, co powoduje że nie możemy lekceważąco podchodzić do psów i ich zdrowia.