Ciepło ogrodu zimowego

 

Ogród zimowy to marzenie wielu osób. Piękna oranżeria, gdzie nawet zimą, gdy za oknami mróz i śnieg, możemy wypić poranną kawę w otoczeniu bujnej roślinności i będąc ubranym w zwiewnej piżamce to prawdziwa rozkosz dla ciała i umysłu. Grunt to jednak wpierw zapewnić właściwe ogrzewanie, bo nic nam po ogrodzie zimowym, w którym jak w samej nazwie –  zima wieje srogo.

Jaki sposób na ogrzanie ogrodu zimowego?

ogród zimowy - ogrzewanieNajmniej inwazyjnym sposobem, bardzo wygodnym w montażu, przy jednoczesnym zapewnieniu pro ekologiczności inwestycji są tzw.  promienniki podczerwieni. Działanie tych lamp zbliżone jest najbardziej do natury, bowiem przez specjalistów porównywane jest z ogrzewaniem danej przestrzeni na wzór prawdziwego Słońca ogrzewającego powierzchnię planety Ziemia.  Emitują zdrowotne promieniowanie i grzeją tak naturalnie, jak Słonce, dając poczucie przyjemnego ciepła w danym momencie i w danym miejscu. Tak, to nie jest mój wymysł. Tak opisują to fachowcy. Lampy te generują promienie podczerwieni z tzw. żarnika, którego temperatura może osiągnąć od 60 stopni Celsjusza do nawet 2000 stopni Celsjusza. Wszystko zależy od tego jak dużą przestrzeń chcemy ogrzewać. W tej sytuacji, promienniki podczerwieni sprawdzą się fantastycznie zarówno w ogrodzie zimowym domowych rozmiarów jak i w ogrodach na miarę dużych restauracji, obiektów gastronomicznych czy w halach produkcyjnych. Ogrzewanie to jest nie tylko ekologiczne ale i bezpieczne – wspomniany żarnik jest odpowiednio zabezpieczony. Mogą również stanowić swoistą dekorację ogrodu zimowego. Dostępne są  – obok tradycyjnych prostokątnych, stojących bądź podwieszanych na suficie lamp –  też w formie dużych lamp kloszowych, wyglądających wizualnie na wzór prawdziwych, designerskich lamp loftowych, industrialnych. Dodatkowo atutem ów lamp jest ich przyjemne światło, które tworzy wręcz romantyczny, nastrojowy klimat. Nie ulega wątpliwości, iż temat: ogród zimowy – ogrzewanie wymaga wcześniejszej kompleksowej analizy i warto przed podjęciem decyzji w tym temacie zasięgnąć stosownych konsultacji u fachowców.

Rozwiązań dotyczących ogrzewania takich przestrzeni jak ogród zimowy jest naprawdę wiele, wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych inwestora, czasu na realizację projektu, koncepcji wizualnej i technicznych możliwości realizacji. Warto jednak pochylić się również w swoich rozważaniach właśnie na tym typem ogrzewania, jako naprawdę interesującym w swojej prostocie i wartym uwagi chociażby z uwagi na pro ekologiczność.