Chwytak do rur

Załadunek naczep pojazdów ciężarowych, nierzadko wymaga użycia maszyn niestandardowych, które są przeznaczone do załadunku wyłącznie towarów ponadgabarytowych. Odpowiednie zapewnienie płynności oraz szybkiego tempa pracy operatorów maszyn załadunkowych, możliwe jest wyłącznie z użyciem dodatkowych urządzeń, które stają się podzespołami tego rodzaju maszyn, odpowiadające jednocześnie za sprawny przebieg procesu załadunku, lub też rozładunku pojazdu ciężarowego.

Funkcjonalny chwytak do rur

wielofunkcyjny chwytak rurowyZapewnienie szybkiego tempa pracy, a także płynności podczas wykonywanych przez pracowników czynności, jest możliwe wyłącznie z pomocą urządzeń oraz maszyn, które wesprą pracę osób zatrudnionych. Załadunek towarów ponadgabarytowych, jest możliwy wyłącznie z użyciem dźwigu, oraz specjalnego chwytaka, który jest w stanie chwycić rurę, czy też pień drzewa, który został przeznaczony do transportu za pomocą pojazdu ciężarowego. Wielofunkcyjny chwytak rurowy pozwala na podniesienie towaru ponadgabarytowego, oraz bezpieczne umiejscowienie go w części załadunkowej pojazdu ciężarowego. Po dokonaniu już wszelkich czynności załadunkowych towarów ponadgabarytowych, konieczne jest także dokonanie zabezpieczenia tego ładunku, aby nie zsunął się w żaden sposób z części załadunkowej naczepy, gdyż podczas transportu drogowego, mogłoby to spowodować bardzo poważny w skutkach wypadek. Dlatego też, kierowcy pojazdów ciężarowych, przechodzą dodatkowe szkolenia w zakresie zabezpieczenia towaru, szczególnie wielkogabarytowego, który stanowi zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu lądowego. Po zakończonych już czynnościach transportowych, oraz po dowiezieniu towaru w wyznaczone miejsce, konieczne jest dokonanie procesu rozładunkowego, podczas którego wykorzystane są dokładnie takie same maszyny oraz urządzenia, jak w przypadku załadunku tego towaru. Wówczas uruchamiany jest dźwig, z wyposażonym specjalnym chwytakiem do rur, który bezpiecznie rozładowuje naczepę.

Zastosowanie urządzeń wspierających pracę osób odpowiedzialnych za prawidłowe dokonanie załadunku oraz rozładunku pojazdu, pozwala na zachowanie pełnej płynności oraz szybkiego tempa pracy. Osoby te posiadają odpowiednie uprawnienia, do wykonywania załadunku oraz rozładunku towarów wielkogabarytowych, takich jak na przykład rury, czy też pnie drzewa. Do celów rozładunku takiego rodzaju towarów, potrzebne są specjalne chwytaki, które w sposób bezpieczny chwycą, oraz podniosą rurę, ważącą nawet kilkanaście ton. Dlatego też obsługa tego typu urządzeń musi być profesjonalna.