Charakter kota brytyjskiego

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych, którzy kotów nienawidzą oraz oczywiście tych, którzy je kochają i żyć bez nich nie potrafią. Na szczęście ta druga grupa jest znacznie większa i co ciekawe – ciągle się rozrasta! Sporo bowiem osób z czasem zaczyna się coraz bardziej przekonywać do kota, kiedy zauważą, że koty tak naprawdę potrafią mieć różne charaktery.

Za co można pokochać kota brytyjskiego?

jednokolorowe koty brytyjskiePowiada się, że koty bywają podłe, wredne i bezduszne, jednak przeważnie jest to zdanie osób, które powielają stereotypy nie mając w swoim życiu zbyt wiele z kotami wspólnego. Prawdą jest, że koty rzeczywiście potrafią pokazać swój charakterek, jednak nie różnią się w tym niczym od psów. Psy, jak wiadomo również bywają charakterne zwłaszcza za szczeniaka i w tym przypadku koty w niczym ich nie prześcigają. Różnica może polegać po prostu na sposobie „przepraszania”: psy robią wówczas smutną minkę i się łaszą, a koty przychodzą na kolana, co często jest mylnie odbierane, jako „brak skruchy”. To, co łączy jeszcze koty i psy i różnorodne charaktery. Chyba każdy właściciel kotów zgodzi się ze mną, że każdy kot ma swoje własne usposobienie nawet jeżeli z pozoru wydają się być takie same. Widać to szczególnie, kiedy mamy do czynienia z kotami rasowymi. Jedne koty cechuje duża energia, skaczą po naszych meblach, lubią często się bawić, natomiast inne mogłyby w zasadzie przespać cały dzień. Do tych leniwych kotów z pewnością należy rasa brytyjska. Jednokolorowe koty brytyjskie są jedną z najpopularniejszych kocich ras w naszym kraju ponieważ nie dość, że wyglądają zawsze jak urocze, puchate kuleczki to w dodatku są bardzo spokojne, ale jednocześnie i przyjazne. Za młodu lubią się dużo bawić i bywają ciekawskie, ale to akurat domena każdego małego kotka, z kolei kiedy podrosną znacznie się uspokajają i przywiązują do właściciela do takiego stopnia, że lubią za nim podążać krok w krok. Co ciekawe, mimo swojego przywiązania nie są kotami narzucającymi się. Lubią po prostu być w pobliżu „swojego” człowieka.

Koty brytyjskie są zatem doskonałym wyborem dla osób, które chciałyby mieć swojego pierwszego kota w życiu i zwyczajnie oswoić się z samym posiadaniem kotka. Dzięki temu, że koty brytyjskie nie są kotami problematycznymi idealnie się do tego nadają. Jeżeli jesteśmy osobami pracującymi do późnych godzin wieczornych, również nie musimy się obawiać o to, czy nasz kot czegoś nie zniszczy, a jeżeli pracujemy w domu przy komputerze nie musimy się martwić tym, że kot nagle wskoczy nam na kolana i zacznie się natrętnie domagać od nasz miłości.