Bezuciskowe skarpety dla diabetyków

Cukrzyca jest ciężką chorobą, trudną do leczenia. Wymaga ciągłej kontroli, a także przyjmowania leków i ścisłego pilnowania diety. Życie z tym schorzeniem jest możliwe, jeśli odpowiednio dba się o organizm i ciało. Według statystyk przeprowadzonych przez Narodowy Test Zdrowia Polaków w 2020 roku, co czternasty Polak choruje na cukrzycę. 

Właściwości skarpet bezuciskowych dla cukrzyków

najlepsze skarpety bezuciskowe dla cukrzykówJednym z najczęstszych powikłań cukrzycy jest tzw. stopa cukrzycowa. Na zespół stopy cukrzycowej cierpi od kilku do kilkunastu procent chorych. Nieleczenie tego powikłania może prowadzić do amputacji, jednak dzięki szybkiej diagnozie, możliwe jest skuteczne wyleczenie tego schorzenia. Stopa cukrzycowa charakteryzuje się niedostatecznym ukrwieniem stóp, powodującym utrudnione gojenie się ran, zmniejszenie wrażliwości bólowej stóp, a także osłabienie struktury kości i stawów, prowadzącą do znacznej deformacji stóp uniemożliwiającej chodzenie. Aby wyleczyć cukrzycę stopową, konieczna będzie długotrwała terapia lekami, a także fizjoterapia i odpowiednie dbanie o stopy. Oprócz częstego mycia stóp, dokładnego suszenia (zwłaszcza między palcami) i chronienia ich przed zimnem i skaleczeniami, jednym z etapem leczenia jest korzystanie z wygodnego obuwia, a także skarpetek bezuciskowych. Najlepsze skarpety bezuciskowe dla cukrzyków są bardzo ważnym elementem leczenia. Włókna w nich są plecione w specjalny sposób — tradycyjny szew zastępuje płaskie łączenie nad palcami. Dzięki takiemu szyciu, skarpety te umożliwiają swobodny przepływ krwi w stopach, wspomagając krążenie. Specjalna budowa skarpet zapobiega uciskaniu, dzięki czemu mogą być noszone nawet podczas występowania obrzęków i opuchlizny, a także zranień, które podczas cukrzycy są trudne w gojeniu. Skarpety dla diabetyków są bardzo elastyczne — przylegają do stóp, nie uciskając ich. Wykonywane są przeważnie z najwyższej jakości bawełny lub przędzy bambusowej — materiałów naturalnych, ekologicznych i całkowicie bezpiecznych dla skóry. Godne polecenia są także skarpety zawierające jony srebra. Mają działanie hipoalergiczne, eliminując bakterie i grzyby, a także neutralizując białka i amoniak. Ogromnym atutem skarpet z jonami srebra jest ich termiczność. Zimą trzymają ciepło, latem zaś przyjemnie chłodzą stopy, odprowadzając pot i chroniąc przed przegrzaniem. 

Skarpety dla diabetyków są ogromnym postępem medycznym w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej. Współcześnie w sklepach medycznych występują skarpety bezuciskowe w różnych kolorach, dzięki czemu dopasowanie ich do codziennego, a nawet wyjściowego stroju nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Należy jednak pamiętać, że noszenie specjalistycznych skarpet jest tylko jednym z wielu etapów terapii zwalczającej powikłanie cukrzycy. Aby całkowicie je wyleczyć, konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą i wprowadzenie terapii farmaceutycznej oraz zaleconej przez lekarza fizjoterapii.