Bezpieczny fotelik dla dziecka

Obecnie jestem na etapie poszukiwania kolejnego fotelika dla mojego maluszka. Bezpieczeństwo mojego dziecka jest bardzo ważne, dlatego nie zamierzam oszczędzać na foteliku – chcę kupić produkt jak najwyższej jakości, jak najbardziej bezpieczny. Cena nie gra żadnej roli. Planuję kupić nowy fotelik, ponieważ w przypadku fotelika używanego mógłbym mieć wątpliwości, czy fotelik na pewno jest bezwypadkowy i czy na pewno posiada swoje chroniące dziecko właściwości. Postanowiłam wybrać się do sklepu z fotelikami, aby skorzystać z porady sprzedawcy.

Zakup fotelika Recaro

fotelik recaro young sportJestem bardzo zadowolona z obecnie posiadanego fotelika, który ustawia się tyłem do kierunku jazdy. Uważam, że ten typ fotelika jest dla dziecka najbardziej bezpieczny i chciałam, żeby córka jak najdłużej w nim jeździła. Jednak kiedy zaczęła jej z niego wystawać głowa, doszłam do wniosku, że już najwyższa pora na zmianę i wybrałam się na poszukiwania odpowiedniego fotelika. Po dłuższej rozmowie ze sprzedawcą jestem już prawie całkiem zdecydowana na fotelik recaro young sport, przeznaczony dla dziec ważących między 9 a 36 kg. Fotelik ten umieszcza się w samochodzie przodem do kierunku jazdy i posiada on pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i zdobył dużą ilość gwiazdek w testach bezpieczeństwa. Co bardzo istotne jest łatwy z przypięciu go do samochodu i stosunkowo lekki. Recaro jest liderem w branży fotelików samochodowych, a jego produkty cechuje najwyższe bezpieczeństwo. Fotelik jest bezpieczny, ponieważ posiada system ochrony bocznej oraz rozbudowane boczne osłony energochłonne, Ponadto jest bardzo wygodny dla dziecka, posiada regulowane pasy oraz zagłówek. Tapicerka przepuszcza ciepło i zapobiega nadmiernemu przegrzaniu się dziecka. Fotelik jest również łatwy do utrzymania w czystości, dzięki zdejmowanej tapicerce, która można prać. Może nie jest to jego najbardziej istotna cecha, ale jest również bardzo ładny, dostępny w wielu kolorach. Planuję kupić dla córeczki fotelik różowy, który na pewno jej się spodoba i będzie z większa chęcią w nim jeździć.

Zakup fotelika samochodowego to poważna sprawa. Od jakości tego fotelika zależy bowiem bezpieczeństwo naszego dziecka. dlatego nie ma powodu oszczędzać na zakupie fotelika, najlepiej jest kupić fotelik nowy lub używany z wiarygodnego źródła. Na rynku jest obecnie bardzo dużo rodzajów fotelików samochodowych, ja osobiście uważam, że najlepiej jest kupić produkt renomowanych producentów, zdobywających największa ilość gwiazdek w testach bezpieczeństwa.