Bagażniki do wszelkiego rodzaju rowerów

 

Rowery trekkingowe, miejskie czy ostatnio nawet górskie czy przełajowy łączy jeden podstawowy aspekt. Istnieje możliwość dokupienia do nich wielu przydatnych akcesoriów. Do jednych z nich zalicza się na pewno bagażnik rowerowy, który jest niezwykle przydatny w wielu sytuacjach. Istnieje wiele rodzajów bagażników, które mogą być z powodzeniem stosowane w wielu rodzajach rowerów. Jakie są najważniejsze zalety montażu bagażnika do naszego roweru, a także jakie plusy może przynieść zakup bagażnika przedniego?

Niezwykle przydatne i wszechstronne bagażniki rowerowe

bagażniki rowerowe przedniePosiadanie bagażnika w naszym rowerze może być przydatne w wielu sytuacjach. Z bagażnika rowerowe na tył roweru korzystają najczęściej matki i ojcowie z dziećmi. Dzięki sztywnemu bagażnikowi rowerowemu możliwe jest zamontowanie fotelika dla dziecka. Dzięki montażowi fotelika możemy jeździć z naszymi pociechami w bliższe i dalsze wyprawy rowerowe. Bagażnik rowerowy na tył roweru umożliwia także jeżdżenie z sakwami rowerowymi, które są niezwykle popularne wśród wielu turystów rowerowych. Posiadanie bagażnika w rowerze odciąża plecy i sprawia, że jazda w dalekie wyprawy rowerowe staje się przyjemnością. Bagażniki rowerowe mogą wytrzymywać znaczne obciążenia, których z całą pewnością nie mogłyby wytrzymać nasze plecy. Dlatego wielu turystów stosuje boczne sakwy rowerowe, które są zamontowane do bagażnika za pomocą specjalnych obejm, pasków lub rzepów. Popularnością wśród turystów cieszą się także bagażniki rowerowe przednie, które są niezwykle pomocne w przypadku konieczności załadunku na rower większej ilości rzeczy. Przednie bagażniki rowerowe idealnie nadają się do montażu specjalnych sakw, które są przyczepiane do w okolice przedniego widelca rowerowego. Tego typu bagażniki możemy montować zarówno w rowerach, którymi mamy zamiar przemierzać wiele setek kilometrów, jak i w jednośladach, które mogą przewozić na przykład wszelkiego rodzaju towary lub zakupy.Z przednich bagażników rowerowych korzystają także kurierzy i dostawcy rowerowi (np. rozwoziciele pizzy).

Bagażniki rowerowe mogą być montowane za pomocą specjalnych śrub, które są przykręcane do mocowań w ramie roweru. Jednak to nie jedyne rozwiązanie, a coraz częściej możemy spotkać się z rozwiązaniami, które wykorzystują wszelkiego rodzaju obejmy. Tego typu obejmy mogą przytwierdzać bagażniki do sztyc rowerowych. Jest to rozwiązanie bardzo popularne we wszelkiego rodzaju rowerach, które są pozbawione specjalnych mocowań na bagażnik, a także innych otworów w ramie.

Po więcej zajrzyj na: https://dmbike.pl/