Atrakcje turystyczne w regionie Ojcowa

Pomysłów na spędzanie wolnego czasu w całym kraju jest naprawdę bardzo wiele. Dobrze jest się zapoznać z niektórymi z nich, ponieważ można się naprawdę ciekawie zainspirować. Do takich pomysłów zalicza się między innymi zwiedzanie całego Ojcowskiego PN. Jednak wcześniej warto przygotować sobie listę atrakcji, aby pod żadnym pozorem nie marnować czasu na ich poszukiwania w trakcie różnych wycieczek. Jest to bardzo ważne dla wszystkich uczestników wypraw po Ojcowie i okolicach.

Co można zobaczyć w Ojcowskim PN?

co zwiedzać w ojcowskim parku narodowymPrzeglądając wszystkie naturalne atrakcje w parku narodowym w pobliżu Ojcowa, warto skupić się przede wszystkim na zwiedzaniu naturalnych form. Jeżeli jeszcze nie wiemy co zwiedzać w ojcowskim parku narodowym, to na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na wszechobecnych formach skalnych. Do najpopularniejszej z nich zalicza się oczywiście Maczuga Herkulesa. O tej formie na pewno wiele osób nie tylko słyszało, a nawet uczyło się w szkole podstawowej na geografii. Co ciekawe, po raz pierwszy ta forma skalna została zdobyta w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Niemalże od tamtej pory na samym szczycie znajduje się krzyż. Inną atrakcją, na którą również poleca się zwrócić uwagę, jest Brama Krakowska. Rzeczywiście jak typowa brama lub łuk triumfalny, ta również składa się z dwóch filarów. Istnieje pena legenda dotycząca spotykania się tych dwóch kolumn ku sobie. Jeżeli się one ostatecznie zetkną, to wtedy według legendy, wtedy nastąpi koniec świata. Gigantyczna skała zaciskająca pięść jest kolejną atrakcją skalną, której nie sposób jest zauważyć. Wiele osób może ją z powodzeniem zobaczyć z Doliny Prądnika. Oczywiście jeżeli wszystkie warunki atmosferyczne są jak najbardziej korzystne. Legenda głosi, że jest to ręka samego Boga. Dlatego teoretycznie zostały zachowane wszystkie elementy tej układanki. Takich form skalnych jest zdecydowanie więcej. Warto w takich okolicznościach pospisywać, które są według nas najciekawsze. Wiadomo jest, że podczas krótkiego urlopu nie będziemy w stanie zwiedzić dokładnie wszystkiego.

Jeżeli chcemy wejść na teren parku narodowego, to musimy mieć całkowitą świadomość tego, żeby nie zbaczać z tras, aby nie zniszczyć przepięknych okazów natury. W takim razie warto sprawdzić jakie są dokładnie szlaki, a także co możemy na nich zobaczyć. Dzięki temu nie będziemy całkowicie żałować tego, że coś z naszej niewiedzy ominęliśmy. Dlatego warto wcześniej przed przyjazdem w te tereny zaopatrzyć się w dobrej jakości przewodnik książkowy.