Apartamenty turystyczne we Wrocławiu

 

Dolny Śląsk posiada serce we Wrocławiu. Nie jest to opinia kontrowersyjna i myślę, że zgodzi się z nią każdy mieszkaniec Dolnego Śląska. Jest to nie tylko stolica administracyjna Dolnego Śląska i największe skupisko ludzi w całym województwie, ale również historyczna, turystyczna, akademicka, naukowa i gospodarcza stolica całego regionu. Jest to miasto o wyraźnie ogólnokrajowym i europejskim znaczeniu, a w ujęciu turystycznym jest to miasto o zdecydowanie międzynarodowym charakterze.

Wrocław na każdą okoliczność

najlepsze apartamenty dla turystów w centrum wrocławiaWiele imprez o międzynarodowym znaczeniu spopularyzowały Wrocław i umieściły w czołówce najbardziej uczęszczanych lokalizacji turystycznych w Polsce. Lotnisko na wrocławskich Starachowicach plasuje się na 4 miejscu pod względem ilości pasażerów obsłużonych w 2018 roku, plasując się jedynie za warszawskim lotniskiem na Okęciu, lotniskiem na krakowskich Balicach, gdańskim Rębichowem i katowickimi Pyrzowicami. Wrocław jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce z zachowaną unikatową architekturą, która doceniana jest na całym świecie, co swoje odzwierciedlenie ma w popularności Wrocławia w kontekście wyboru na miejsce imitujące przedwojenny Berlin, Zurych i Warszawę w wielkich hollywoodzkich produkcjach znanych amerykańskich reżyserów. Najlepsze apartamenty dla turystów w centrum Wrocławia posiadają wiele udogodnień, ale największym udogodnieniem jest prawdopodobnie to, że są one zlokalizowane w centrum Wrocławia, skąd jest blisko do każdego ważnego i cenionego pod kątem turystycznego miejsca. Dostaniemy się bardzo szybko na wrocławski Rynek, Plac Solny, na urokliwy Plac Nankiera i dalej na odnowioną promenadę odrzańską, z której rozpościera się najpiękniejszy we Wrocławiu widok na Ostrów Tumski, najstarszą część miasta, miejsce założenia pierwszego kasztelu w miejscu dzisiejszego Wrocławia, a teraz tzw. Mały Watykan, centrum administracyjno dydaktyczne archidiecezji wrocławskiej. Spacerując dalej, dojdziemy do budynku Muzeum Narodowego we Wrocławiu, a po drugiej stronie ulicy zobaczymy okazałą fasadę budynku Urzędu Wojewódzkiego, Mostu Pokoju, a dalej Mostu Grunwaldzkiego.

Możliwość korzystania z apartamentów w centrum Wrocławia sprzyja organizowaniu wycieczek chociażby takich, jak ta powyższa. Oczywiście, możliwości i tras do pokonania mamy wiele. Wykupując nocleg w apartamencie w centrum Wrocławia dajemy sobie możliwość korzystania z dogodnej infrastruktury hotelowej, będącej bardzo dobrą podbudową pod długie spacery po Wrocławiu na szlaku zabytków architektury i historii.